Nowe utwory Andre 3000 (Outkast) na Dzień Matki
Starstock

Nowe utwory Andre 3000 (Outkast) na Dzień Matki

Jeden z najbardziej wpływowych raperów w historii bierze się za jazz.
14.05.2018

„Gdy nie ryzykujesz, niczego nie osiągniesz – zwłaszcza w muzyce” – mówił Andre 3000 w rozmowie z „Esquire’em” i choć w ostatnich latach muzyk nie rozpieszcza nas nowymi utworami to nie da się ukryć, że artystyczne ryzyko ma we krwi. Opublikowane wczoraj dwa utwory, dedykowane zmarłym rodzicom (w USA świętowano wczoraj Dzień Matki, przypadający na drugą niedzielę maja), to kompozycje, jakich raczej nie spodziewaliście się po autorze „Hey Ya!”. Zapomnijcie o rapie, pora na improwizowany jazz z połową duetu Outkast na… klarnecie.

W ponad 17-minutowym „Look Ma No Hands” oprócz samego Andre słyszymy też Jamesa Blake’a – gwiazdę kameralnej, brytyjskiej elektroniki i autora jednej z naszych ulubionych piosenek roku, który wspomógł rapera partią fortepianu. „Me & My (To Bury Your Parents)” to nieco bardziej konwencjonalna piosenka, napisana jeszcze przed śmiercią obojga rodziców (matka Benjamina zmarła w 2013 roku, a ojciec – w 2014), tym razem z udziałem Kevina Kendricka.

Od wydania soundtracku do „Idlewild” w 2006 roku Andre, w przeciwieństwie do partnera z Outkast, Big Boia, nie wydał żadnej płyty sygnowanej swoim pseudonimem. Ostatnie 15 lat to stan permanentnego muzycznego zawieszenia, tym bardziej przykrego, że gościnne udziały rapera na płytach innych wykonawców – od A Tribe Called Quest po Franka Oceana – dowodzą, że nadal mamy do czynienia z artystą wybitnym. Czy dwa nowe utwory mogą być zapowiedzią większego wydawnictwa? To akurat wątpliwe – tym bardziej cieszą nawet pojedyncze oznaki życia ze strony artysty, który w ostatnich latach bardziej angażował się w projekty pozamuzyczne – by wspomnieć główną rolę w biograficznym filmie o życiu Jimiego Hendrixa, „All Is By My Side”.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie