Kultowy album Wu-Tang Clanu zostanie nagrany od nowa
fot. Loud Records

Kultowy album Wu-Tang Clanu zostanie nagrany od nowa

W projekcie weźmie udział dziewięciu raperów. Inicjatywa ta jest związana z 25. rocznicą ukazania się „Enter the Wu-Tang (36 Chambers)”.
14.05.2018

Chyba nie istnieje zestawienie najważniejszych albumów w historii hip-hopu, w którym zabrakłoby debiutu Wu-Tang Clan. Płyta nie tylko spotkała się z ogromnym uznaniem słuchaczy oraz krytyków, ale została jednym z kamieni milowych dla całego gatunku – po latach oceniono, że jej pojawienie się na rynku zapoczątkowało zjawisko nazwane „renesansem wschodniego wybrzeża”.
Album ukazał się w sprzedaży 9 listopada 1993 roku, zatem w tym roku skończy dwadzieścia pięć lat. Taki jubileusz nie może oczywiście przejść bez echa – o tym, jak zostanie on uczczony, opowiada Steve Rifkind. Do niego należała wytwórnia Loud Records, która ćwierć wieku temu wydała debiut Wu-Tang Clanu. Rifkind w wywiadzie z „XXL” zdradził, jaki ma pomysł:

Nagramy ten album na nowo z dziewięcioma współczesnymi raperami. Każdy z nich wcieli się w jedną z postaci, które pojawiły się na oryginalnym „36 Chambers”. Oczywiście zorganizujemy też dużą trasę koncertową.

Rifkind założył Loud Records wspólnie z Richem Isaacsonem w 1991 roku. Wytwórnia pomogła w wypromowaniu takich artystów, jak wspomniany Wu-Tang Clan, Big Pun oraz Mobb Deep. W 2002 roku Rifkind sprzedał cały katalog Loud firmie Sony.


Ostatnim albumem Wu-Tang Clan jest „Once Upon a Time in Shaolin”. Powstał on w zaledwie jednym egzemplarzu i w 2015 roku został sprzedany za dwa miliony dolarów, dzięki czemu został najdroższym albumem w historii muzyki. Okazało się, że został kupiony przez Martina Shkreliego – kontrowersyjnego przedsiębiorcę z branży farmaceutycznej, przez swoje działania nazwanego „najbardziej znienawidzonym człowiekiem w Ameryce”.

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie