Afroamerykanin w Ku Klux Klanie. Zobacz zwiastun nowego filmu Spike’a Lee
Youtube

Afroamerykanin w Ku Klux Klanie. Zobacz zwiastun nowego filmu Spike’a Lee

Po wczorajszej premierze „BlacKkKlansman” krytycy są zgodni – to najlepszy film reżysera od wielu lat.
15.05.2018

Wszystko wskazuje na to, że po kilku nieco słabszych latach Spike Lee wraca do wysokiej formy. Pomaga mu w tym uhonorowany Oscarem za „Uciekaj!” Jordan Peele. Wyprodukowany przez tę dwójkę (i wyreżyserowany przez Lee) „BlacKkKlansman” miał wczoraj swoją premierę na festiwalu w Cannes, i gdyby kierować się tylko ocenami na Rotten Tomatoes, to film wydaje się być jednym z poważniejszych konkurentów Pawła Pawlikowskiego w festiwalowym konkursie głównym.

Recenzenci zwracają uwagę, że to nie tylko najlepszy film Spike’a Lee od lat, ale też najbardziej przystępny i komercyjny. W filmie opartym na prawdziwej historii Rona Stallwortha, pierwszego czarnoskórego policjanta w Colorado Springs, który przeniknął do szeregów Ku Klux Klanu, zobaczymy m.in. gwiazdę okładki pierwszego tegorocznego numeru „Esquire’a”, Adama Drivera. Główną rolę zagrał z kolei John David Washington, syn Denzela, znany m.in. z serialu HBO „Gracze”.

Człowiek w masce - rozmowa z Adamem Driverem 


Już dziś możemy zobaczyć zapowiedź filmu. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do kin, ale zapowiada się co najmniej intrygująco. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie