„Dear Tommy” wreszcie trafi do sprzedaży? Nowy album Chromatics ma długą historię
https://www.youtube.com/watch?v=_GU4cshUbZs

„Dear Tommy” wreszcie trafi do sprzedaży? Nowy album Chromatics ma długą historię

W 2014 roku jeden z muzyków zespołu, Johnny Jewel, zniszczył cały fizyczny nakład pierwszej wersji płyty.
17.05.2018

Zespół Chromatics, znany m.in. z pamiętnego soundtracku do filmu „Drive” oraz udziału w ubiegłorocznym powrocie „Twin Peaks” Davida Lyncha (patrz video) zaprezentował właśnie nowy singiel z nadchodzącej płyty „Dear Tommy”. Dla fanów zespołu to ważna wiadomość, bo w wydanie zapowiedzianej w 2014 roku następczyni rewelacyjnego „Kill for Love” wielu z nich mogło zacząć powątpiewać.

Zespół w międzyczasie opublikował kilka singli zapowiadających „Dear Tommy” (m.in. „Just Like You” i „In Films”), które później… zniknęły z sieci. I nie tylko – jak poinformował w ubiegłym roku Alexis Rivera, manager zespołowego producenta, Johnny’ego Jewela, cały fizyczny nakład gotowego już albumu (15 tys. płyt CD i 10 tys. winyli) został zniszczony przez Jewela po powrocie z Bożego Narodzenia na Hawajach w 2015 roku, w wyniku „otarcia się o śmierć” przez muzyka. Kilka zniszczonych egzemplarzy „Dear Tommy” można zobaczyć w materiałach promujących „Twin Peaks”. 

 

Post udostępniony przez ITALIANS DO IT BETTER (@italiansdoitbetter)

Jewel zdecydował się nagrać płytę od nowa – z tymi samymi piosenkami, tymi samymi tekstami, w tej samej kolejności – i zajęło mu to trochę czasu, ale efektów możemy spodziewać się już tej jesieni, po 6 latach od premiery poprzednika. Singiel „Black Glass” udowadnia, że warto było czekać.

W tym roku Johnny Jewel wydał też solowy album, który chwaliliśmy tu.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie