Leski wybiera kobiety
Warner Music Poland

Leski wybiera kobiety

Właśnie ukazała się nowa płyta Leskiego pt. "Miłość. Strona B". Z tej okazji artysta podzielił się z Esquire.pl swoimi kobiecymi inspiracjami.
13.06.2018

Miłość. Strona B. to jedenaście autorskich utworów, opowiadających o miłości, kiedy mija okres demo i zaczyna się "prawdziwe życie". W nagraniu płyty zostały wykorzystane analogowe syntezatory z lat 80. oraz kultowe automaty perkusyjne. Nie brakuje także instrumentów akustycznych takich jak fisharmonia czy sansula. Leski konsekwentnie łączy te dwa światy, ponieważ oba wynikają z jego życiowego doświadczenia. 

Z okazji nowego wydawnictwa i sentymentu za walkmanami, winylami i stylem retro zapytaliśmy Leskiego, które artystki wywarły na niego największy wpływ. 

Björk jest dla mnie kwintesencją artyzmu, Joni Mitchell songwriterką absolutną, Cat Power pokochałem za eteryczny głos i interpretację piosenki Dylana „Stuck Inside of Mobile with the Memphis”, Charlotte Gainsbourg za szyk i elegancję, a St Vincent za wszystko.

Specjalnie dla Esquire.pl artysta wybrał pięć utworów artystek, o których mowa powyżej. Sprawdźcie rekomendacje Leskiego w poniższej galerii: 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie