Will Ferrel w filmie Netfliksa o Eurowizji
starstock

Will Ferrel w filmie Netfliksa o Eurowizji

Ten konkurs tylko czekał na dobrą parodię.
19.06.2018

Zazwyczaj konkurs Eurowizji nie jest dla redakcji Esquire’a najbardziej pasjonującym wydarzeniem muzycznym roku, jednak sprawa ulega zmianie, gdy mówimy o nowej, poświęconej właśnie Eurowizji produkcji Netliksa, w której główną rolę ma zagrać Will Ferrell. W końcu ten nieco anachroniczny festiwal kiczu to idealny materiał na komedię – zwłaszcza pozbawioną hamulców i większych ambicji, a w tym właśnie przez długi czas kojarzyli się komicy z tzw. Frat Pack, do której zalicza się Ferrell.

Zwyczajowo do „Frat Pack” zalicza się grupę amerykańskich komików, którzy zyskali popularność w latach 90. i na początku pierwszej dekady XX wieku – Jacka Blacka, Vince’a Vaugha, Bena Stillera czy Owena Wilsona. Sam Ferrell popularność zyskał dzięki udziałowi w „Saturday Night Live”, a jego pozycję umocniły rolę w „Legendzie telewizji”, dwóch częściach „Zoolandera” czy „Elfie”, był też autorem kilku scenariuszy- napisana przez niego „Eurowizja” będzie powrotem do scenopisarstwa w filmach pełnometrażowych po ponad 10 latach przerwy.

 

Post udostępniony przez CIAK (@ciakmag)

Sam Ferrell deklaruje, że jest fanem Eurowizji od 1999 roku – w świat konkursu wprowadziła go pochodząca ze Szwecji żona. „Eurowizja” (data premiery wciąż nie jest znana) będzie drugim filmem aktora przygotowanym dla Netfliksa – w tym roku w ofercie platformy zadebiutowała już „Ibiza”. Wcześniej Amazon wykupił też prawa do wyprodukowanej m.in. przez Ferrella serii dokumentalnej o globalnym kryzysie ekonomicznym.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie