Najpiękniejsze piosenki Mieczysława Fogga w interpretacjach jazz bandu Młynarskiego i Maseckiego
mat. prasowe

Najpiękniejsze piosenki Mieczysława Fogga w interpretacjach jazz bandu Młynarskiego i Maseckiego

Premiera płyty "Fogg - pieśniarz Warszawy" w wykonaniu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis już 27 lipca.
10.07.2018

Postać Mieczysława Fogga jest uniwersalnym symbolem polskiej tradycji estradowo-piosenkowej. Artysta przeżył prawie cały XX wiek ze wszystkimi tragicznymi zwrotami jego historii, karierę śpiewaczą rozpoczął wcześnie i śpiewał aż do śmierci. Dzięki temu, że przeżył II wojnę światową i pozostał w Polsce, stał się dla odbiorców uosobieniem utraconego, zniszczonego świata. Dla Fogga najważniejsza była piosenka i jej moc zmiany nastroju, oddziaływania na ludzi. I właśnie wybór tych najpiękniejszych utworów z wszystkich okresów kariery Mieczysława Fogga znajdzie się na płycie „Fogg – pieśniarz Warszawy”. 

Przeczytaj nasz wywiad z Janem Emilem Młynarskim 

Koncert na rocznicę 

W ramach obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zespół Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis przygotował projekt muzyczny poświęcony Foggowi. Koncert zatytułowany „Fogg - pieśniarz Warszawy”, który odbędzie się 27 lipca 2018 o 21:00 w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego, będzie jednocześnie premierą albumu wydawanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Wydawnictwo Agora pod tym samym tytułem.

Kto zaśpiewa na "Fogg-pieśniarz Warszawy"? 

Na płycie, której aranżerem jest Marcin Masecki, a producentem muzycznym Jan Emil Młynarski, gościnnie zaśpiewają: Agata Kulesza, Joanna Kulig, Barbara Kinga Majewska, Szymon Komasa. Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis przygotował płytę będącą hołdem dla Mieczysława Fogga, a za sprawą podróży przez kolejne dekady jego życia, opowieścią o Polsce, Warszawie, etosie estradowym, o piosence, a więc także o ludziach, którzy je tworzyli. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie