Joaquin Phoenix zagra główną rolę w filmie o genezie Jokera
fot. Starstock

Joaquin Phoenix zagra główną rolę w filmie o genezie Jokera

Po kilku miesiącach spekulacji jest już prawie pewne, że Warner Bros. zrealizuje film Todda Phillipsa. Zdjęcia ruszają we wrześniu.
11.07.2018

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje o tym, że po zapowiedzianym filmie o Harley Quinn (z Margot Robbie w roli głównej) Warner Bros. planuje realizację filmu o Jokerze z Jaredem Leto. Teraz potwierdza się też, że nie będzie to jedyny film o czarnym charakterze z Gotham City. Todd Phillips, reżyser „Kac Vegas”, przygotuje bowiem nienależący do uniwersum DC, mroczny film o genezie postaci Jokera.

Narodziny zła 

Mimo skromnego, 55-milionowego budżetu projekt zapowiada się  interesująco – w roli głównej zobaczymy Joaquina Phoenixa, a Phillips zapowiada eksperymentalny charakter filmu, który ma być mrocznym dramatem kryminalnym o narodzinach zła. Phoenix, który w ubiegłym roku otrzymał nagrodę za główną rolę męską na festiwalu w Cannes (za „Nigdy cię tu nie było”), dołączy do plejady aktorów wcielających się w rolę Jokera – wcześniej złoczyńcę grali m.in. Jack Nicholson, Heath Ledger czy Cesar Romero.

Szybka premiera? 

W pisaniu scenariusza pomoże Phillipsowi Scott Silver, znany z „8. Mili” czy „Fightera”. Wg zapowiedzi Phillipsa, film może trafić do kin już pod koniec 2019 roku. Zdjęcia ruszają we wrześniu.

Przeczytaj też: Joaquin Phoenix w nowym filmie Gusa van Santa

Jake Gylenhaal i Joaquin Phoenix jako bracia Sisters

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie