Wes Anderson i Juman Malouf kuratorami wystawy w Wiedniu
Starstock

Wes Anderson i Juman Malouf kuratorami wystawy w Wiedniu

Zapowiada się niemal tak samo dobrze jak nowe filmy tej pary.
17.07.2018

Raz na jakiś czas Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu zaprasza znanych twórców spoza grona „tradycyjnych” kuratorów do współpracy nad specjalną wystawą, na której znajdujące się w bogatych zasobach placówki eksponaty zostają pokazane w nowym, autorskim ujęciu. Po sukcesie wystaw Eda Ruschy z 2012 roku i Edmunda de Waala (2016) przyszła pora na pierwszego w tym gronie filmowca – Wesa Andersona, którego wystawa, przygotowana wspólnie z Juman Malouf (projektantką, pisarką i ilustratorką, a prywatnie – partnerką reżysera) zostanie otwarta w listopadzie.

Zobacz zagrożone cuda świata nie wychodząc z domu 

4 miliony eksponatów do wyboru 

Co znajdziemy na wystawie, zatytułowanej „Spitzmaus Mummy in a Coffin and Other Treasures”? Jak zapowiada w klipie promującym wydarzenie Jasper Shapr, kurator wiedeńskiego muzeum specjalizujący się w sztuce współczesnej, para otrzyma dostęp do 4 milionów (!) dzieł sztuki, zabytków i pamiątek, obejmujących przedmioty zarówno dostępne dla publiczności, jak i te, które do tej pory były ukryte w przepastnych archiwach i magazynach instytucji; od mumii ze starożytnego Egiptu po współczesne arcydzieła.

Kiedy będzie można zobaczyć wystawę? 

Zapowiada się niemal równie ciekawie, jak kolejny film twórcy „Grand Budapest Hotel”. Startującej 6 listopada wystawie towarzyszyć będzie wydanie obszernego katalogu na jej temat. Po zakończeniu (29 kwietnia 2019) selekcję Andersona i Malaouf będzie można zobaczyć w Foundazione Prada w Mediolanie.

Ostatnim filmem Wesa Andersona jest tegoroczna „Wyspa psów”, za którą na festiwalu w Berlinie twórca otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie