Twórca „Breaking Bad” podpisał trzyletni kontrakt z Sony
Fot: YouTube

Twórca „Breaking Bad” podpisał trzyletni kontrakt z Sony

Utrzymanie Vince’a Gilligana to sukces firmy, która musi walczyć z konkurencją ze strony Netfliksa.
18.07.2018

Podsumowanie ostatniego kwartału nie okazało się szczególnie korzystne dla potentata na streamingowym rynku. Netflix przestrzelił z prognozowaną liczbą subskrybentów (o milion), co odbiło się na akcjach fimy - część zawiedzionych inwestorów zdecydowała się na ich sprzedaż. Mimo to szefowie firmy przekonują, że wszystko jest w jak najlepszych porządku – firma inwestuje w produkcje oryginalne i wygrywa prestiżowe batalie o najlepszych showrunnerów w branży – jak np. Ryan Murphy czy Shonda Rhimes.

Gilligan zostaje w Sony. Następny projekt - „Raven”

Spekulowano, że kolejnym głośnym nazwiskiem na tej liście może być Vince Gilligan, jednak autor „Breaking Bad” oraz „Better Call Saul” zdecydował się przedłużyć kontrakt z dotychczasowym pracodawcą – Sony. To właśnie Sony wyprodukowało „Breaking Bad” dla AMC, a nadchodzący serial showrunnera, „Raven” trafi do oferty HBO. Opowie o słynnej osadzie Jonestown w Gujanie, gdzie 18 listopada 1978 roku wyznawcy Jima Jonesa popełnili największe zbiorowe samobójstwo w nowożytnej historii. Z kolei 6 sierpnia swoją premierę będzie miał pierwszy odcinek 4 sezonu "Better Call Saul". 

10 lat od „Breaking Bad”

W tym roku mija 10 lat od premiery „Breaking Bad”, dlatego głośny serial o nauczycielu chemii, który zostaje narkotykowym baronem doczekał się licznych hołdów i materiałów specjalnych (jeszcze więcej pojawi się zapewne po startującym jutro Comic Con). W jednym z przygotowanych klipów możemy zobaczyć Aarona Paula i Bryana Cranstona, którzy spotykają się, by znów gotować – tym razem nie chodzi jednak o metamfetaminę, a o działania charytatywne na rzecz National Center for Missing and Exploited Children. Szczegóły poniżej:

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie