7 książek, które warto wziąć ze sobą w podróż
iStock

7 książek, które warto wziąć ze sobą w podróż

Planujesz urlop? Zacznij od spakowania do walizki książek, dzięki którym odbędziesz najważniejsze podróże twojego życia. Poleca Piotr Kofta.
20.07.2018

Podróżowanie nigdy nie było tak łatwe jak dziś; łatwo też o podróżniczą przygodę – możesz ją sobie po prostu kupić, nawet z odrobiną strachu, adrenaliny i męskiego wyzwania w pakiecie. To, co kiedyś bywało niebezpiecznym przedsięwzięciem, współcześnie stało się dziedziną rozrywki. 

Paradoks Amundsena 

Z drugiej strony jednak podróżowanie nigdy nie było tak trudne jak dziś – jeśli twoim pragnieniem jest niepowtarzalne, samotne, pionierskie przeżycie, to masz problem. Wielki norweski polarnik, żeglarz i zdobywca biegunów Roald Amundsen (o którym będzie tu jeszcze mowa) przed stuleciem cieszył się, że nie urodził się później, bo na prawdziwie odkrywczą wyprawę musiałby się wybrać na Księżyc.

Czytaj też: Najpopularniejsze książki 2017 roku wg Amazon 

Książki na drogę  

Nie mylił się. Na chętnych, którzy mimo to pragną pozostać na Ziemi, czekają jeszcze głębie oceaniczne – choć w niedawnych newsach przewijała się informacja o tym, że na dnie jedenastokilometrowego Rowu Mariańskiego leżą śmieci. Nasze śmieci. 

Jak sobie z tym poradzić?

Cały tekst Piotra Kofty ukazał się w aktualnym numerze "Esquire'a". Z 18 książek, które wybraliśmy do naszego zestawienia, w naszej galerii znajdziesz pierwsze 7: 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie