Duet z „Manchester by the Sea” zagra w reżyserskim debiucie Jonah Hilla
Starstock

Duet z „Manchester by the Sea” zagra w reżyserskim debiucie Jonah Hilla

W ciągu 11 lat od pierwszej dużej roli aktor przeszedł sporą ewolucję.
26.07.2018

Jonah Hill, aktor i komik znany m.in. z ról w „Supersamcu”, „Wpadce” i „Wilku z Wall Street”, zadebiutuje jako reżyser. Do pracy nad „Mid90s” zaprosił m.in. duet, który świetnie pamiętamy z wybitnego „Manchester By The Sea” – Michelle Williams i Lucasa Hedgesa. Do sieci trafił właśnie pierwszy trailer filmu, wyprodukowanego i dystrybuowanego przez święcące w ostatnich latach triumfy A24 (w tym roku do swojej imponującej liczby rekordów box office i branżowych nagród studio może dopisać znakomity, przyciągający tłumy horror „Dziedzictwo”):

Mid90s - fabuła

Reżyserski debiut Hilla opowie historię dojrzewania 13-letniego Stevie’ego i zgodnie z tytułem będzie rozgrywać się w połowie lat 90. Nastolatek przeżywa burzliwe lato w Los Angeles, a wydarzenia obracają się wokół problemów w domu chłopaka i jego nowych przyjaciół, poznanych w skate shopie na Motor Avenue. Brzmi jak idealna rola dla Sunny’ego Suljica – 13-letni aktor zajmuje się również skateboardingiem. Mimo młodego wieku Suljic ma już sporo doświadczeń przed kamerą – możecie kojarzyć go choćby z roli w „Zabiciu świętego jelenia” Jorgosa Lantimosa.

 

Post udostępniony przez Jonah Hill (@jonahhill)

Współpracownik Coenów, uczeń Cohena

Hill, dla którego pierwszym znaczącym występem na ekranie był wspomniany „Supersamiec” sprzed zaledwie 11 lat, zdążył doczekać się licznych wyróżnień za swoją pracę aktorską. 34-latek był nominowany do Oscara za rolę drugoplanową w filmie „Moneyball”, występował m.in u Quentina Tarantino, braci Coen czy Martina Scorsese. Jednak od zawsze interesowała go też praca scenarzysty i reżysera – jako nastolatek marzył o dołączeniu jako autor do ekipy realizującej „Simpsonów” i „Saturday Night Live”, a już w 2008 roku zaproponował Sony scenariusz do filmu „Pure Imagination”, którego producentem miał zostać Judd Apatow (projekt został jednak zawieszony).

Ważnym doświadczeniem dla Hilla jako autora była współpraca z Sachą Baronem Cohenem przy filmie „Bruno”. Współprodukujący komedię Hill twierdzi, że to właśnie Cohen miał kluczowe znaczenie w kształtowaniu jego pisarskich umiejętności. Jak to wygląda w praktyce będziemy mogli przekonać się 19 października, kiedy film trafi do kin.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie