Reżyser„True Detective” wraca z nowym serialem – tym razem dla Netfliksa
YouTube

Reżyser„True Detective” wraca z nowym serialem – tym razem dla Netfliksa

Główne role w czarnej komedii Cary’ego Fukunagi zagrają Jonah Hill i Emma Stone.
30.07.2018

Cary Fukunaga zdążył już ugruntować swoją pozycję w świecie kina – zarówno głośny serial „Detektyw”  z Matthew McConaugheyem i Woodym Harrelsonem  w rolach głównych, jak i pełnometrażowy „Beasts of no Nation” zapewniły mu rozpoznawalność, na którą zapracował już wcześniej świetną „Ucieczką z piekła” i równie dobrą „Jane Eyre”. Kolejny projekt reżysera to jednak coś z zupełnie innej beczki – krótka i zwarta (10 półgodzinnych odcinków) czarna komedia ze świetną obsadą. Do sieci trafił właśnie pierwszy trailer produkcji.

Wywiad z Matthew McConaugheyem 

"Wariat - fabuła

Osadzony w świecie podobnym do naszego, w czasach całkiem przypominających nasze, "Wariat"  ("Maniac") opowiada historię Annie Landsberg (Emma Stone) i Owena Milgrima (Jonah Hill), dwojga nieznajomych, którzy biorą udział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym – każde z innego powodu. Annie, rozczarowana swoim bezcelowym życiem, zadręcza się swoją nieudaną relacją z matką i siostrą; Owen, piąty z kolei syn bogatego przedsiębiorcy z Nowego Jorku, całe życie zmaga się z niepotwierdzoną diagnozą schizofrenii. Życie obojga nie potoczyło się zbyt pomyślnie, cała nadzieja w nowej radykalnej terapii lekami.

Jej twórca, doktor James K. Mantleray (Justin Theroux), twierdzi, że jest w stanie wyleczyć każdy aspekt ludzkiego umysłu - od choroby psychicznej po złamane serce. Dwójka bohaterów udaje się, wraz z innymi nieznajomymi, do siedziby Neberdine Pharmaceutical and Biotech na trzydniowy test leków, który, według zapewnień, ma na zawsze wyleczyć wszystkie bolączki pacjentów, nie powodując żadnych efektów ubocznych. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem... 

Od literatury do telewizji 

Twórcą serialu jest Patrick Somerville - pisarz, który zadebiutował w 2009 roku powieścią "The Cradle" (wydaną również w Polsce jako "Kołyska"). "Wariat" to jego pierwszy autorski scenariusz -- wcześniej pracował jako członek ekipy scenarzystów przy serialu "The Bridge: Na granicy". A że Fukunaga ma nosa do pisarzy wiemy od dawna - w końcu Nic Pizzolatto, autor "Detektywa", także zaczynał od literatury. 

Serial trafi do Netfliksa 21 września. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie