Darmowy serwis streamingowy Refna już dostępny. Co w nim znajdziesz?
Facebook/ BYNWR

Darmowy serwis streamingowy Refna już dostępny. Co w nim znajdziesz?

Zgodnie z zapowiedzią, na byNWR.com znajdziemy kino zapomniane, ale warte odświeżenia. Na początek – kino eksploatacji.
02.08.2018

Nicholas Winding Refn, duński reżyser, znany przede wszystkim z filmów „Drive” i „Neon Demon”, zapowiadał powstanie autorskiej platformy streamingowej z zapomnianymi, kultowymi filmami na luty. Po kilku miesiącach opóźnień otrzymujemy wreszcie darmowy serwis byNWR.com, gdzie znajdziemy pierwszy segment filmów z osobliwej kolekcji reżysera (zawierającej m.in. filmy reżyserów-amatorów czy dzieła wyświetlane jedynie w lokalnych kinach samochodowych), zatytułowany „Regional Renegades”.

Come on a journey through swamps, stripclubs and soul, through punk rock and country music, through wild women and...

Opublikowany przez BYNWR Poniedziałek, 30 lipca 2018

(Nie)znany dziennikarz i zapomniane kino

Obejmuje on trzy filmy – „The Nest of The Cuckoo Birds”, “Hot Thrills and Warm Chills” i “Shanty Tramp”. Każdy blok filmów będzie miał swojego kuratora – w przypadku „Regional Renegades” jest to Jimmy McDonough, znany (choć tajemniczy i rzadko wypowiadający się dla mediów) dziennikarz i biograf m.in. Neila Younga czy Russa Meyera. Wszystkie filmy w tym bloku pochodzą z lat 60. i można je zakwalifikować do „kina eksploatacji”. Stanowią więc logiczną kontynuację współpracy zapoczątkowanej przy okazji książki „The Act of Seeing”, będącej opowieścią Refna o plakatach (z kolekcji McDonougha) do filmów tego gatunku.  

byNWR – nadchodzące filmy

Kolejne tytuły pojawią się w serwisie w nadchodzących miesiącach. Drugi segment, „Missing Links”, będzie nadzorowany przez redakcję niezależnego magazynu filmowego Little White Lies i będzie zawierał m.in. „Night Tide” (premiera już we wrześniu) Curtisa Harringtona, film, który – jak przyznał Refn w wywiadzie dla New York Timesa – dał początek całej kolekcji. Kolejne premiery w październiku i listopadzie, a więcej dowiecie się bezpośrednio na stronie byNWR.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie