Bohaterowie #metoo wracają? O tym zadecyduje „społeczeństwo”
Starstock

Bohaterowie #metoo wracają? O tym zadecyduje „społeczeństwo”

Czy serial „Louie” wróci do FX-a na szósty sezon? Chce tego CEO stacji, John Landgraf.
08.08.2018

„Tęsknie za „Louie'em” i Louisem C.K.” – powiedział w niedawnym wywiadzie dla „Variety” John Landgraf. A jego zdanie (i tęsknoty) mają znaczenie – nazywany „burmistrzem”, „Midasem” czy „cichym geniuszem” szef stacji FX to jedna z najważniejszych i najciekawszych osób w amerykańskiej telewizji. Potwierdza to szereg produkcji FX z ostatnich lat: „Fargo”, „Atlanta” czy „Zawód: Amerykanin” okazały się sukcesami zarówno komercyjnymi, jak i artystycznymi.  „Louie” na tej liście również zajmuje ważne miejsce, jednak pozycją Louisa C.K zachwiała w ubiegłym roku afera #metoo.

Czytaj też: Ile stracił Netflix na produkcjach z Louisem C.K i Kevinem Spacey? 

Louis CK i John Landgraf na premierze drugiego sezonu serialu "Louie"/ Starstock 

Krajobraz po burzy

Przypomnijmy, że już po ujawnieniu przestępstw Harveya Weinsteina amerykański komik został oskarżony przez 5 kobiet o niestosowne zachowania seksualne na przestrzeni lat, obejmujące m.in. masturbację na oczach koleżanek z branży. Artykuł „New York Timesa” spowodował, że dystrybutor pierwszego od 17 lat filmu C.K., firma The Orchard, zrezygnowała z wprowadzania „I Love You, Daddy” do kin. Kontrakt z komikiem zerwała nie tylko stacja FX – z jego usług zrezygnowały też Netflix i HBO.

Powrót od zera?

Kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze pogłoski o powrocie Louisa CK na mniejsze stand-upowe sceny. Teraz Landgraf przyznaje się do tęsknoty za jego serialem, ale mówi też, że decyzja o powrocie nie należy do niego. Oprócz woli samego C.K. kluczowa miałaby być decyzja… społeczeństwa, umiejętność dawania „drugiej szansy” i wprowadzania pewnych różnic między poszczególnymi bohaterami seksskandali – np. między oskarżonym przez kilka kobiet (i potwierdzającym ich wersję) autorem „Hilarious” i zapowiadającymi powrót do telewizji Azizem Ansarim, Jamesem Franco czy Chrisem Hardwickiem.

Ostatni jak do tej pory sezon „Louie’ego” miał premierę w 2015 roku.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie