Jakub Żulczyk na małym ekranie. Zobacz zwiastun „Ślepnąc od świateł”

Jakub Żulczyk na małym ekranie. Zobacz zwiastun „Ślepnąc od świateł”

Premiera ośmioodcinkowego serialu Krzysztofa Skoniecznego już jesienią w HBO.
23.08.2018

Na szczegóły dotyczące serialowej adaptacji bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka czekaliśmy od dawna, dlatego pierwszy zwiastun produkcji, który trafił właśnie do sieci, tylko wzmocnił nasz i tak wielki apetyt. Ośmioodcinkowa opowieść o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, trafi do oferty HBO jesienią – przekonajcie się sami, czy trailer zapowiada mocne doznania:

Czytaj też: 5 polskich seriali, które powinieneś obejrzeć zamiast "Korony królów" 

"Neo-noir o złudzeniu istnienia naprawdę"

Całość serialu wyreżyserował Krzysztof Skonieczny („Hardkor Disko”), który wraz z Żulczykiem jest również odpowiedzialny za scenariusz. Co mówi o swojej interpretacji tekstu oraz stosunku do projektu? 

‘Ślepnąc od świateł’ to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem.

Ślepnąć od świateł - opis fabuły

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny - politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Kuba jest zmęczony swoim życiem - chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko - kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami - tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?

Ślepnąc od świateł - obsada 

W roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego, któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie