W jakiej kondycji jest polski elektropop? Sprawdź na najnowszej płycie KAMP!
Fot: mat. prasowe

W jakiej kondycji jest polski elektropop? Sprawdź na najnowszej płycie KAMP!

Premiera "DARE" podzielona jest na dwa etapy - wersja cyfrowa ukazała się wczoraj (17 września), natomiast wersja fizyczna pojawi się w sklepach w piątek.
18.09.2018

Dwiema poprzednimi płytami zespół KAMP! udowodnił, że nawet jeśli tytuł „najważniejszego zespołu elektronicznego w Polsce” jest trochę przesadzony, to na nowe nagrania łódzkiego tria zawsze warto czekać. Czy „DARE”, ich trzeci album, potwierdzi, że nadal należy im się miejsce w krajowej czołówce i znajdzie miejsce w zestawieniach najlepszych albumów roku?  Odpowiedź od wczoraj można znaleźć w serwisach streamingowych, gdzie album miał swoją premierę. W formatach fizycznych zadebiutuje w piątek.

Zajrzyj też do naszego przeglądu najciekawszych premier płytowych tygodnia 

Taneczna, popowa melancholia 

"DARE" to jedenaście premierowych utworów, z jednej strony nawiązujących do brzmienia popowego debiutu, a z drugiej – wytyczających nowe kierunki w rozwoju zespołu. Muzycy zgrabnie balansują na granicy elektroniki i popu,  dzięki czemu "DARE" jest przebojowo-taneczne i popowo-melancholijne. Korzenie tych kompozycji tkwią zarówno w techno, jak i na czołowych miejscach list przebojów.  Za produkcję materiału odpowiada KAMP!, miksem i masteringiem zajął się Rafał Smoleń. "DARE" to także pierwsza płyta KAMP! na której pojawia się gość - jest nim Hania Raniszewska z duetu Tęskno, która gra na pianinie i śpiewa w utworze "Drunk". 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KAMP! (@kampmusik)

Pop proekologiczny

Wersja CD "DARE" ukazuje się w pudełku powstałym w 100% z recyklingu - do jego stworzenia użyto tzw. starych "jewel boxów". To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii polskiej fonografii i ważna decyzja zespołu, który na każdym polu stara się wcielać w życie ekologiczne rozwiązania. Za oprawę graficzną odpowiada Bartłomiej. Mr. OSOM Walczuk, jeden z najważniejszych polskich dyrektorów artystycznych, odpowiedzialny m.in za międzynarodowe realizacje dla NIKE. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie