Reaktywowany britpop? Suede wraca z nową płyta i klipem nagranym w Prypeci
Fot. okładka "The Blue Hour"/ mat.prasowe

Reaktywowany britpop? Suede wraca z nową płyta i klipem nagranym w Prypeci

To już ósmy album przedstawicieli gatunku, który święcił triumfy w latach 90., a teraz przeżywa drugą młodość.
21.09.2018

Nowe dokonania (i wywiady) braci Gallagher odbijają się szerokim echem, Damon Albarn z Blur pracuje w pocie czoła na pozycję porównywalną z członkami The Beatles (doradzał zresztą Paulowi McCartney'owi unikanie współpracy z Kanye Westem), solowe albumy wkrótce wydają Richard Ashcroft z The Verve i Gaz Coombes z Supergrass – można zatem powiedzieć, że święcący triumfy w latach 90. britpop przeżywa drugą młodość (lub pierwsza, pogodną starość).
Czytaj też: Najciekawsze płytowe premiery tygodnia 

Poreaktywacyjna trylogia 

Do tej listy należałoby dodać ukazujący się dziś, ósmy studyjny album jednej z najsłynniejszych formacji britpopowych – Suede. Album "The Blue Hour" to ostatnia część tryptyku, który rozpoczął się od pierwszego po reaktywacji zespołu "Bloodsports" i kontynuowany był na płycie "Night Thoughts".

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Suede (@suedehq)

Tym razem Suede nagrywali w studiu w Londynie, a brzmienie piosenkom z "The Blue Hour" nadał między innymi słynny Alan Moulder (m.in. Foo Fighters, The Killers). Materiał promowały trzy single – "The Invisibles", "Don't Be Afraid If Nobody Loves You" oraz "Life Is Golden". Większość nagrań odbyła się w Anglii.

Złote życie w Prypeci 

Partie orkiestrowe zarejestrowane zostały w Pradze z tamtejszą orkiestrą filharmoniczną. Nowy album dostępny jest w wielu formatach: CD, płyta analogowa oraz wyjątkowy box, który zawiera cały pakiet - 2 winyle, płytę CD oraz DVD. Na wspomnianym DVD znajduję się wcześniej nie publikowany teledysk do utworu "Don't Be Afraid If Nobody Loves You". 

Klip do singla "Life Is Golden" został nakręcony w opuszczonym mieście Prypeć w północnej Ukrainie, które przed katastrofą funkcjonowało jako osiedle dla pracowników Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Za reżyserię odpowiada Mike Christie - wideo możecie zobaczyć poniżej. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie