Powstaje coraz więcej seriali na podstawie gier. Kiedy „Diablo” trafi do Netfliksa?
Fot: mat. prasowe

Powstaje coraz więcej seriali na podstawie gier. Kiedy „Diablo” trafi do Netfliksa?

Showrunnerem serialu ma zostać Andy Cosby, wcześniej odpowiedzialny m.in. za scenariusz do „Hellboya”.
24.09.2018

„Diablo” to kultowa seria gier, która na przestrzeni przeszło 20 lat swojego istnienia doczekała się trzech swoich odsłon. Jest to tytuł cieszący się takim uznaniem w świecie gamingowym i posiadający tak wielu fanów, że aż trudno uwierzyć, że jego twórcy i producenci – studio Blizzard Entertainment – eksploatowali go tak oszczędnie , zwłaszcza na tle innych kultowych serii czy uniwersów. Do teraz. 

Czytaj też: Marvel Cinematic Universe - największe przedsięwzięcie kinowe w dziejach 

Gry i netfliksowa animacja 

Ostatnio Blizzard potwierdził, że jest na etapie jednoczesnego tworzenia kilku gier z tej serii naraz, które mają zadebiutować jeszcze w 2018 roku. Jednak bezsprzecznie największym wydarzeniem związanym z Diablo jest animowany serial oparty na grze, którym ma zająć się sam Netflix. We wpisie na Twitterze oficjalnie potwierdził to Andy Cosby, scenarzysta „Hellboya” i współtwórca serialu „Napiętnowany”, który miałby zostać głównym scenarzystą i showrunnerem serialu „Diablo”.

Fanatycy gry muszą poczekać 

– Mogę potwierdzić, że prowadzę finalne rozmowy z Activision i Netflixem, aby stworzyć scenariusz i być show-runnerem dla nowego animowanego serialu DIABLO – napisał na swoim Twitterze Cosby. I choć wpis został szybko usunięty, to jednak serial „Diablo” powstanie prawie na pewno. Niestety - prawdopodobnie przyjdzie nam na niego poczekać przynajmniej do 2020 roku.  

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie