Czeka nas powtórka z pojedynku Jenkins vs. Chazelle?  Zobacz zwiastun następcy  oscarowego „Moonlight”
Fot: YouTube

Czeka nas powtórka z pojedynku Jenkins vs. Chazelle? Zobacz zwiastun następcy oscarowego „Moonlight”

„If Beale Street Could Talk” to adaptacja powieści Jamesa Baldwina z 1974 roku.
28.09.2018

Przyznanie Oscara za najlepszy film w 2016 roku zapamiętamy na długo – podobnie zresztą jak twórcy „La La Land” i „Moonlight”, z reżyserami Damienem Chazellem i Barrym Jenkinsem na czele. Ekipa odpowiedzialna za musical z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych już cieszyła się upragnioną statuetką, by po chwili utracić ją na rzecz kameralnego dramatu Jenkinsa. Wiele wskazuje na to, że dwa lata później możemy być świadkami podobnego pojedynku, bo w odstępie zaledwie kilku tygodni swoje premiery będą miały nowe dzieła obu twórców: „Pierwszy człowiek” Chazelle’a trafi do kin 11 października, a „If Beale Street Could Talk” Jenkinsa – 30 listopada.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Barry Jenkins (@bandrybarry)

Aktualna lekcja z Baldwina 

„Pierwszy człowiek” już po premierze na festiwalu w Wenecji wymieniany jest jako jeden z kandydatów do statuetki. Ale i Jenkins ma sporo do udowodnienia, a debiutujące w Toronto „If Beale Street Could Talk” wg pierwszych recenzji w niczym nie ustępuje zachwycającemu poprzednikowi. Oparty na powieści jednego z najważniejszych amerykańskich autorów drugiej połowy XX wieku, Jamesa Baldwina, film opowie o związku dwójki czarnoskórych bohaterów – Tish (KiKi Layne) i Fonnym (Stephan James), którzy muszą się zmierzyć się z rasizmem wymiaru sprawiedliwości na skutek oskarżenia Fonny’ego o gwałt. Zobaczcie oficjalną zapowiedź filmu, która właśnie trafiła do sieci:

Piractwo powietrzne i Czarna Pantera 

Po sukcesie „Moonlight” Jenkinsowi nie można było zarzucić, że ze swoimi nowymi projektami wyskakuje z lodówki – w międzyczasie wyreżyserował tylko jeden odcinek netfliksowego serialu „Drodzy biali”. Zapowiedział też realizację filmu „Expatriate”, thrillera nawiązującego do porwań samolotów w latach 70. (o tym „złotym wieku piractwa powietrznego” opowiada m.in. książka „Niebo jest nasze” Brendana I. Koernera), w którym główną rolę ma zagrać gwiazda „Czarnej Pantery” – Chadwick Boseman.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie