Kochacie psy? Netflix przygotował dokument, który musicie zobaczyć
iStock

Kochacie psy? Netflix przygotował dokument, który musicie zobaczyć

Za reżyserię odpowiadać będą doświadczeni twórcy – laureaci prestiżowych nagród, znani z najlepszych dokumentalnych produkcji serwisu.
31.10.2018

Wygląda na to, że nasz ranking najciekawszych dokumentów (albo „dogumentów”), jakie znajdziecie na Netfliksie, będzie mógł rozszerzyć się o nowy serial. „Psy”, które trafią do oferty serwisu 16 listopada, nie są opowieścią o powstaniu kultowego filmu Władysława Pasikowskiego (którą zresztą chętnie byśmy zobaczyli), tylko antologią dotyczącą relacji między człowiekiem a psem. Pamiętacie listę naszych okładek z tymi zwierzętami? Nic dziwnego, że serial z miejsca wskoczył na naszą listę must-see, ale nie tylko temat rozbudził nasze oczekiwania.

Czytaj też: 10 najlepszych dokumentów dostępnych na  Netfliksie 

Psy – twórcy

Za reżyserię odpowiadać będą jedni z najlepszych dokumentalistów w USA: Amy Berg, nominowana w 2006 roku do Oscara za „I zbaw nas ode złego”; jej konkurentka z tego samego roku, nominowana za „Jesus Camp” Heidi Ewing; Roger Ross Williams, twórca krótkometrażowego „Music by Prudence”, nagrodzonego Oscarem w 2010 roku; TJ Martin i Daniel Lindsay, autorzy uhonorowanych przez Akademię Filmową w 2011 roku „Niepokonanych” oraz laureat Emmy za montaż serialu „Przeklęty. Życie i śmierci Roberta Dursta”, Richard Hankin.  Doborowa ekipa, nieprawdaż?

Psy- zwiastun

Na 6 odcinków serialu złożą się historie z różnych krajów. Zwiedzimy m.in. psie sanktuarium w Kostaryce, spotkamy japońskiego fryzjera psów, biorącego udział w konkursie dla najlepszych przedstawicieli swojego fachu,  a także poznamy syryjskiego chłopca, Ayhama, który za wszelką cenę próbuje sprowadzić swojego syberyjskiego husky z ogarniętego wojną domową kraju do nowego domu w Niemczech. Zwiastun produkcji trafił wczoraj do sieci - zobaczycie go poniżej:

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie