Nagraj swoje własne „Koyaanisquatsi” przy pomocy gifów
Fot: YouTube

Nagraj swoje własne „Koyaanisquatsi” przy pomocy gifów

Teraz kultowy film Godfreya Reggio możecie obejrzeć w wersji przystosowanej do rozproszonej przez social media uwagi.
05.11.2018

„Koyaanisquatsi”, kultowy film-poemat Godfreya Reggio, przez zestawienie pozbawionych komentarza obrazów potęgi natury i gwałtownej industrializacji, a także dzięki sugestywnej muzyce Phillipa Glassa, nawet 36 lat po premierze pozostaje dziełem hipnotyzującym. Ba, kolejne doniesienia o klimatycznej katastrofie sprawiają, że sam film jest dziś tak samo aktualny jak w chwili premiery. Teraz można obejrzeć go w jeszcze świeższej wersji, przystosowanej do naszej rozproszonej przez media społecznościowe uwagi – jako sklejkę przypadkowych gifów.

Czytaj też: Powder surfing i Debussy, czyli wideo, którego potrzebujesz w poniedziałkowy poranek 

Medytacja i prokrastynacja 

Rico Monkeon przygotował proste narzędzie, wykorzystujące zasoby serwisu Giphy do zobrazowania na nowo trailera do produkcji. Pod uwagę brane są krótkie filmy otagowane jako „slow motion” albo „time-lapse”, a za tło - tak jak w oryginale - posłużyła tytułowa kompozycja Glassa. Przypomnijcie sobie najpierw zapowiedź z 1982 roku:

Monumenty, wybuchy i słodkie kotki 

Czy filmy z kotami, pieskami i słodkimi niemowlętami można porównać z obrazami wyburzania osiedla Pruitt-Igoe czy wybuchu rakiety Atlas Centaur? I opowiedzieć dzięki nim historię porównywalną do monumentalnej medytacji Reggio?  Okazuje się, że w przewrotny, nieco ironiczny sposób – jak najbardziej. Sprawdźcie sami – „Gifaanisquatsi” w wersji 2.0 możecie przygotować, klikając w poniższy link.  

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie