„Gladiator 2” wkrótce w kinach? Niestety, scenariusza nie napisał Nick Cave
Fot: YouTube

„Gladiator 2” wkrótce w kinach? Niestety, scenariusza nie napisał Nick Cave

Na ekranie prawdopodobnie nie zobaczymy Russella Crowe’a, choć w scenariuszu przygotowanym przez Cave’a miał odegrać istotną rolę.
05.11.2018

Jak poinformował serwis „Deadline”, Ridley Scott rozpoczął pracę nad kontynuacją „Gladiatora”, wielkiego przeboju z 2000 roku, który zdobył 5 Oscarów – m.in. za najlepszy film roku oraz za najlepszą rolę męską dla Russella Crowe’a. Sequel opowie historię Lucjusza, syna Lucilli i siostrzeńca Kommodusa (Joaquin Phoenix), uratowanego w pierwszej części przez granego przez Crowe’a Maximusa. Dla fanów aktorskich umiejętności Australijczyka nie mamy jednak dobrych wiadomości – prawdopodobnie Crowe, którego bohater zginął w pierwszej części filmu, nie pojawi się na planie kontynuacji. A jeszcze kilka lat temu nie było to wykluczone…

Czytaj też: Co robił Danny Boyle, gdy w Polsce wprowadzono stan wojenny? 

Cave wysyła Crowe’a w zaświaty

Tuż po sukcesie pierwszego „Gladiatora” Crowe zaprosił swojego rodaka, Nicka Cave’a, do współpracy nad scenariuszem do sequelu. Ponieważ w kinowym hicie większość bohaterów zginęła, wokalista i kompozytor musiał szukać nowych pomysłów na rozwój akcji. Scenariusz, zatytułowany roboczo „Christ Killer”, był więc historią wędrówki Maximusa po zaświatach, która miała prowadzić go przez wieki krucjat i krwawych wojen światowych aż po konflikt w Wietnamie i czasy współczesne. W skrócie. Niestety, sam Crowe nie był zachwycony, a scenariusz Cave’a pozostał jednym z najbardziej ekscentrycznych i niezrealizowanych projektów w najnowszej historii kina.

Bezpieczny wariant

Ostatecznie Scott zdecydował się na współpracę z Peterem Craigiem, pisarzem i scenarzystą odpowiedzialnym za scenariusz „Miasta złodziei” z 2010 roku, dwóch części „Igrzysk śmierci” czy ubiegłorocznych „Dwunastu odważnych”. Choć twórca „Blade Runnera” zaangażowany jest też w inne projekty – kręci m.in. swój pierwszy serial telewizyjny, „Raised by Wolves”, oraz film o fotoreporterce Lynsey Addario ze Scarlett Johansson w roli głównej, to „Deadline” informuje, że realizacja „Gladiatora 2” może nastąpić bardzo szybko. Czekacie?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie