Nadchodzi filmowa wersja „Breaking Bad”
Fot: YouTube

Nadchodzi filmowa wersja „Breaking Bad”

Za film odpowiadał będzie Vince Gilligan. Nie wiadomo, czy zobaczymy w nim bohaterów serialu.
07.11.2018

„Hollywood Reporter” informuje, że ruszyły prace nad dwugodzinnym filmem związanym z „Breaking Bad”. Choć wiadomości na temat produkcji są na razie bardzo skromne (nie wiadomo, czy miałby być to prequel w rodzaju „Zadzwoń do Saula” oraz czy na ekranie zobaczymy Bryana Cranstona i Aarona Paula), to wg informacji serwisu nad projektem czuwa Vince Gilligan, twórca oryginalnej serii i jeden z najważniejszych showrunnerów w USA. Będzie odpowiadał za scenariusz i zostanie producentem wykonawczym, niewykluczone też, że zajmie się reżyserią.

Arcydzieła malarstwa w "BoJacku Horsemanie". Czego nie zauważyłeś podczas oglądania? 

Debiut w Sony owiany tajemnicą

Wg plotek roboczy tytuł dzieła to „Greenbrier”. Zarys scenariusza? Mężczyzna uciekający przez porywaczami i walczący o wolność. I tyle. Czy film będzie projektem przygotowanym dla telewizji, czy zadebiutuje na dużym ekranie – to też na razie pozostaje tajemnicą. Współproducentami pierwszego projektu Gilligana dla Sony będą Mark Johnson i Melissa Bernstein, współpracujący z showrunnerem przy „Zadzwoń do Saula”, którego czwarty sezon trafił niedawno do oferty Netfliksa.

Z telewizji do kina

To kolejny przykład na transfer serialowego przeboju na duży ekran. HBO potwierdziło w tym tygodniu, że pracuje nad filmową wersją „Deadwood”, AMC planuje rozwijać uniwersum „The Walking Dead”, a David Chase zajmie się filmowym prequelem do „Rodziny Soprano”. Niewątpliwie każdy z tych seriali to prawdziwa kura znosząca złote jaja, ale nie potrafimy przypomnieć sobie efektu podobnej adaptacji, która zwaliłaby nas z nóg. Wierzymy jednak, że Gilligan jest zbyt poważnym twórcą, by za planem na „Greenbrier” nie stało nic więcej niż pieniądze.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie