Druga część „Top Guna” opóźniona. Wszystko przez perfekcjonizm Toma Cruise’a

Druga część „Top Guna” opóźniona. Wszystko przez perfekcjonizm Toma Cruise’a

Przesunięcie daty premiery filmu związane jest z tym, że Cruise chce dla większego realizmu nauczyć się… latać myśliwcem.
08.11.2018

Tom Cruise słynie z tego, że w większości filmów nie używa dublerów i sam gra w nawet najbardziej szalonych i niebezpiecznych scenach kaskaderskich. W ostatnich latach aktor imponował formą w „Mission: Imbossible – Ghost Protocol” , gdzie rzeczywiście wspinał się po 828-metrowym budynku Burj Khalifa w Dubaju. Z kolei w następnej części M:I – „Rogue Nation” Cruise naprawdę wisiał od zewnętrznej strony na drzwiach startującego Airbusa A400. 

Czytaj też: Królowa Hiszpanii: Penelope Cruz 

Również w najnowszym, skądinąd rewelacyjnym „Mission: Impossible – Fallout” 56-letni aktor samodzielnie wykonał skok ze spadochronem w wojskowej technice HALO („High Altitude-Low Opening” – otwarcie spadochronu na niewielkiej wysokości – red.), a prace nad filmem opóźniono o siedem tygodni, gdy Cruise złamał kostkę po skoku z londyńskiego budynku. 

Opóźniony sequel

Teraz, przy okazji prac nad drugą częścią kultowego filmu „Top Gun”, również czekają nas spore opóźnienia. Cruise postanowił bowiem nauczyć się latać myśliwcem, by zwiększyć realizm poszczególnych scen. Na szczęście aktor ma już licencję pilota, więc opanowanie latania odrzutowym samolotem bojowym nie powinno sprawić mu większych kłopotów, niemniej przewidywane opóźnienie w kręceniu „Top Gun: Maverick” i tak może wynieść kilka miesięcy, a nawet rok. Z tego też względu oficjalna premiera filmu przesunięta została z 12 lipca 2019 na 26 czerwca 2020. 

Poszukiwacz wyzwań

Gdyby sceny w myśliwcu z osobistym udziałem Cruise’a doszłyby naprawdę do skutku, byłby to pierwszy taki przypadek w historii kina. Z niecierpliwością czekamy więc, aż Tom dostanie jakąś rolę wymagającą od niego pilotowania promu kosmicznego lub lotu na Księżyc. I niech L. Ron Hubbard ma go w swojej opiece.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie