Jordan Peele wyprodukuje remake kultowego „Candymana”
Fot: Starstock

Jordan Peele wyprodukuje remake kultowego „Candymana”

W marcu do kin trafi też nowy film reżysera „Uciekaj!”, zatytułowany „Us”.
29.11.2018

Jordan Peele jest bez wątpienia twórcą wszechstronnym – podkłada głos do animacji („Toy Story 4” i „The Big Mouth”), produkuje filmy i seriale (m.in. „BlacKkKlansman” czy dokument o Lorenie Bobbitt), jest gospodarzem programów telewizyjnych („Strefa mroku”) – ale pozostaje też wierny gatunkowi, który wyniósł go na szczyt - horrorowi, a właściwie eksperymentującemu, naszpikowanemu cytatami thrillerowi społecznemu. Wielkimi krokami zbliża się premiera następcy „Uciekaj!”, zatytułowanego „Us”, a teraz dowiadujemy się, że twórca wyprodukuje też nową wersję horroru „Candyman”.

Czytaj też: Nadchodzi filmowa wersja "Breaking Bad" 

Duchowy sequel w zgentryfikowanym Chicago

Jak poinformował serwis Vulture, za reżyserię „duchowego sequela” filmu Bernarda Rose’a z 1992 roku będzie odpowiadała Nia DaCosta, która ma na swoim koncie tegoroczny, niezależny western „Little Woods”. W rolach głównych zobaczymy Tessę Thompson („Creed”, „Thor: Ragnarok”) oraz Lily James („Baby Driver”). Co ciekawe, film zostanie nagrany w Chicago, w tej samej okolicy, co oryginał – i to mimo zmiany charakteru dzielnicy i jej stopniowej gentryfikacji.

 

Sztuka thrillera społecznego

O sympatii Peele’a do kultowego slashera można było dowiedzieć się już z serii pokazów „The Art of the Social Thriller”, której kuratorem był reżyser. Przygotowany w ubiegłym roku dla Brooklyn Academy of Music cykl obejmował 12 filmów, które w największym stopniu wpłynęły na „Uciekaj!”. Oprócz „Candymana” w zestawie znalazło się miejsce dla „Dziecka Rosemary”, „Nocy żywych trupów”, „Lśnienia”, „W mroku pod schodami”, „Krzyku”, „Milczenia owiec”, „Funny Games”, „Misery”, „Okna na podwórze”, „Na przedmieściach” i „Zgadnij, kto przyjdzie na obiad”.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie