The 1975 składają hołd Talking Heads
Fot: YouTube/ The1975

The 1975 składają hołd Talking Heads

„It’s Not Living (If It’s Not With You)” to świetna wizytówka płyty, która zachwyciła krytyków połączeniem radiowej chwytliwości i gatunkowego zróżnicowania.
06.12.2018

Wydana w ubiegłym tygodniu płyta The 1975, „A Brief Inquiry to Online Relationships”, to jedno z najgłośniejszych wydawnictw ostatnich tygodni tego roku. Wielu recenzentów uważa ją za ostateczne świadectwo dojrzałości zespołu i dowód, że dawni ulubieńcy pop-rockowej publiczności zaczynają pod względem artystycznej drogi przypominać Talk Talk czy Radiohead. I choć jest w tym sporo przesady, to zespół dowodzony przez Matty’ego Healy’ego ma rękę do świetnych, nieoczywistych jak na mainstreamowe standardy piosenek.

Czytaj też: Organek: "Nigdy nie zaczynam od nowa" 

Hołd w zbyt dużym garniturze 

Przykładem może być nawiązujący do walki lidera z nałogiem heroinowym utwór „It’s Not Living (If It’s Not With You)”, do którego powstał klip, wyreżyserowany przez Warrena Fu. Doświadczony twórca teledysków (współpracował m.in. z Daft Punk, Snoop Doggiem i The Strokes) pomógł przygotować zespołowi hołd dla koncertowego filmu Talking Heads „Stop Making Sense”. Wideo, w którym Healy wciela się w rolę Davida Byrne’a, zakładając na siebie ikoniczny, za duży garnitur (pamiętajcie, to wygląda nieźle tylko w klipach i to raz na 50 lat!), możecie zobaczyć poniżej:

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie