Zamów pierwszą solową płytę Sokoła. Premiera już w lutym
Fot: Michał Klusek

Zamów pierwszą solową płytę Sokoła. Premiera już w lutym

Raper nie udostępnił żadnych informacji na temat tytułu, okładki czy gości, a i tak radzimy się pospieszyć z zakupem – preorder trafia do sprzedaży w limitowanym nakładzie.
11.12.2018

Trudno uwierzyć, że Wojtek Sokół, jeden z najbardziej wpływowych artystów w historii polskiego rapu, po 20 latach działalności i 10 wydanych płytach nie ma jeszcze na koncie albumu solowego. To zmieni się już wkrótce - współtwórca WWO, TPWC i ZIP Składu oraz znakomitych płyt z Marysią Starostą zapowiedział właśnie wydanie wyczekiwanego solowego debiutu, którego premiera została zaplanowana na luty przyszłego roku. Na stronie Prosto ruszył preorder wydawnictwa.

Czytaj też: Jay-Z: "W życiu doznałem więcej porażek niż sukcesów" 

Album-niespodzianka

Poza zapowiedzią na stronie i plakatami na mieście raper nie podzielił się ze słuchaczami żadnymi informacjami dotyczącymi płyty. Nie wiemy nic o gościnnych występach, producentach, ba, nie znamy nawet tytułów utworów i samego krążka ani okładki! To pokazuje, jaką pozycję zdobył Sokół na polskiej scenie muzycznej – odbiorcy są w stanie w ciemno zapłacić 55 zł za album-niespodziankę. Nic dziwnego - założyciel marki Prosto, streetwearowego i wydawniczego potentata, w ostatnich latach często udowadniał, że potrafi zaskakiwać z porywającym rezultatem. 

Fot: Jakub Suwiński 

Różewicz, Muniek, Żulczyk i Wyspiański 

Warszawski raper interpretował wiersze Wyspiańskiego i Różewicza, nagrał utwór towarzyszący wyniesieniu pierwszego polskiego satelity naukowego na orbitę, czytał też audiobooka powieści Jakuba Żulczyka, coverował T.Love, a jego dwie ostatnie płyty, wydane w duecie z Marysią Starostą, zaskakiwały eklektyzmem i ponadgatunkowymi poszukiwaniami. Ostatnie zaskoczenie, jakie zaserwował Sokół to hitowy singiel “Chcemy być wyżej”, który na YouTube zyskał ponad 28 milionów wyświetleń. Jak te wszystkie doświadczenia przełożą się na zawartość solowego debiutu? O tym przekonamy się już 15 lutego. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie