Barack Obama podsumował 2018 rok w kulturze
Starstock

Barack Obama podsumował 2018 rok w kulturze

Nawet jeśli to tylko pijarowa ustawka, opracowana przez sztabowców, to i tak możemy podpisać się pod wieloma rekomendacjami.
02.01.2019

Od początku kadencji Donalda Trumpa może się wydawać, że wielu Amerykanów pokochało swoich byłych prezydentów i polityków, którzy kiedyś nie należeli do pupilków opinii publicznej. Nawet George W. Bush, który w czasie pogrzebu swojego ojca przekazał Michelle Obamie pastylki na kaszel, mógł liczyć na trochę sentymentu, mimo że gdy odchodził z urzędu prawie połowa rodaków uznawała go za najgorszego prezydenta w historii USA.

Czytaj też: Barack i Michelle Obama dołączają do Netfliksa. Jakie programy przygotują dla stacji? 

Ta nowo zdobyta sława nie dotyczy małżeństwa Obamów, niezmiennie darzonego sympatią w kraju (i w Internecie). W weekend Barack Obama podzielił się – jak co roku – swoimi ulubionymi tekstami kultury z ostatnich 12 miesięcy.  Wśród piosenek znalazł się m.in. singiel Jaya-Z i Beyonce, lista kinowych faworytów obejmuje m.in. „Czarną Panterę”, „BlacKkKlansman” i „If Beale Street Could Talk”. Wśród najlepszych książek, oprócz biografii Michelle, znajdziemy m.in. „Jak umierają demokracje” Stevena Levitsky’ego i Daniela Ziblatta.

Pełny zestaw rekomendacji znajdziecie poniżej. Nawet jeśli takie rankingi to tylko pijarowa zagrywka sztabowców i doradców byłego prezydenta, to cieszy, że ktoś nadal wierzy, że zainteresowanie kulturą może się opłacać – choćby wizerunkowo.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Barack Obama (@barackobama)

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie