Festiwalowy punkt do zaliczenia w 2019 roku? Woodstock wraca do Bethel
Zdjęcia: Starstock

Festiwalowy punkt do zaliczenia w 2019 roku? Woodstock wraca do Bethel

W tym roku minie 50 lat od legendarnego koncertu. Taką rocznicę warto uczcić, choć poprzednie próby wskrzeszenia Woodstocku nie należały do najlepszych.
02.01.2019

W sierpniu 1969 roku ponad 400 000 osób i ponad 30 artystów przyjechało do miasteczka Bethel w stanie Nowy Jork, żeby wziąć udział w festiwalu, który na zawsze miał odmienić oblicze muzyki rockowej. Legendarny Woodstock stał się nie tylko punktem odniesienia dla hipisowskiej kontrkultury, ale też zalążkiem całej fali podobnych wydarzeń. W 2019 roku, dokładnie 50 lat po pierwszej edycji, festiwal wróci do miejsca, w którym się narodził, i w dniach 16-18 sierpnia znów będzie można zobaczyć ikony rocka na scenie w Bethel. Takie przynajmniej można mieć nadzieje: informacje na temat listy artystów, którzy pojawią się na woodstockowej scenie, są jeszcze nieznane.

Przeczytaj też nasz tekst o Burning Manie

Upadek ideałów

To nie pierwsza próba wskrzeszenia kultowego festiwalu – już w 1979 roku w Madison Square Garden odbył się specjalny koncert, w 20 rocznicę w Bethel miał miejsce „zapomniany Woodstock”, spontaniczny, pozbawiony promocji występ mniej znanych artystów, a edycja z 1999 roku, za sprawą licznych aktów przemocy i wandalizmu, przeszła do historii jako całkowite zaprzeczenie pokojowych ideałów wyznawanych przez uczestników „oryginału”.

Konkurencja dla Burning Mana?

Bethel Woods Music and Culture Festival, bo tak będzie nazywał się rocznicowy Woodstock, nie będzie wydarzeniem czysto muzycznym. Oprócz występów, mających łączyć pokolenia, na scenie pojawią się też liderzy branży technologicznej i inni rozmówcy, którzy mają wystąpić w ramach konferencji w stylu TED. Czyżby organizatorzy chcieli powalczyć o uwagę uczestników odbywającego się zaledwie kilka dni później Burning Mana? Przekonamy się już wkrótce, gdy zostaną ujawnione szczegóły dotyczące cen biletów, gwiazd imprezy i jej charakteru.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie