Gary Oldman oprowadza po wirtualnym muzeum Davida Bowiego
Fot: AKPA

Gary Oldman oprowadza po wirtualnym muzeum Davida Bowiego

Premiera specjalnej aplikacji będzie miała premierę 8 stycznia, w dniu urodzin Bowiego.
04.01.2019

„David Bowie Is” to wystawa, która dzięki dostępowi do osobistych archiwów autora „Low” pozwoliła zaprezentować wszechstronny obraz zmarłego w 2016 roku artysty. Jej kuratorzy sięgnęli po ponad 400 przedmiotów (kostiumów, notatek, tekstów piosenek), a sama wystawa była chwalona przez krytyków i chętnie odwiedzana przez publiczność na całym świecie. Teraz „David Bowie Is” trafi do jeszcze większego grona odbiorców za sprawą aplikacji wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną.

Starzy znajomi

Przewodnikiem po wirtualnej wersji wystawy będzie Gary Oldman, który wystąpił też w teledysku do utworu „The Next Day”, promującego przedostatnią płytę w dorobku Bowiego. Drogi obu artystów przecięły się już wcześniej – obaj zagrali w biograficznym filmie „Basquiat”.  „To wspaniałe, że fani będą mogli tego doświadczyć. To przywilej, że mogłem wziąć w tym udział” – powiedział aktor. Wystawa ma też doczekać się wersji VR, która umożliwi między innymi „założenie” scenicznych kostiumów Bowiego.

Rocznicowy tydzień

Aplikacja będzie miała premierę 8 stycznia – w dniu urodzin Bowiego, który w tym roku skończyłby 72 lata. W przyszłym tygodniu, 10 stycznia, obchodzimy też rocznicę śmierci muzyka. Zajrzyj do naszych materiałów poświęconych jego twórczości i do kwestionariusza z cyklu „To co wiem”.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie