Miniserial na podstawie „Paragrafu 22” już na wiosnę. Kolejny hit Hulu?
Fot: mat. prasowe Hulu

Miniserial na podstawie „Paragrafu 22” już na wiosnę. Kolejny hit Hulu?

Hugh Laurie, Christopher Abbott, Kyle Chandler i George Clooney – to tylko część obsady jednego z najbardziej wyczekiwanych seriali roku.
08.01.2019

„Paragraf 22” Josepha Hellera to kanon XX-wiecznej literatury, książka, która swoim bezkompromisowym humorem i groteskowym klimatem wpłynęła na inne antywojenne dzieła drugiej połowy XX wieku, by wspomnieć tylko komediodramat „MASH” Roberta Altmana i stworzony na jego podstawie serial. Ale choć już w latach 70. podejmowano próby przeniesienia powieści Hellera na mały ekran (powstał nawet pilot z Richardem Dreyfussem w roli Yossariana), do tej pory nie doczekała się ona naprawdę dobrej, serialowej adaptacji. Na wiosnę w ofercie Hulu pojawi się produkcja, która ma szansę to zmienić.

Czytaj też: George Clooney w ostatniej rozmowie Davida Grangera 

Paragraf 22 – obsada i twórcy

Sześcioodcinkowy miniserial „Paragraf 22”, wyprodukowany i częściowo wyreżyserowany przez George’a Clooneya, robi wrażenie już samą obsadą. Obok samego Clooneya, dla którego będzie to pierwsza telewizyjna rola od czasów „Ostrego dyżuru” (czyli od ponad 20 lat), na ekranie zobaczymy między innymi Kyle’a Chandlera, Hugh Laurie’ego i Christophera Abbotta. Za scenariusz odpowiadać będą dwaj Australijczycy: Luke Davies, nominowany do Oscara za scenariusz do filmu „Lion. Droga do domu”, oraz David Michod, chwalony przez krytykę i doceniony m.in w Sundance za swój debiut „Królestwo zwierząt” (2010). Brzmi nieźle!

Imperium Hulu

Tym bardziej, że Hulu ma za sobą kolejny udany rok i nic nie wskazuje na obniżkę formy. W przeciwieństwie do Netflixa platforma, dostępna na razie jedynie w USA i Japonii, nie inwestuje we własne treści miliardów – ale sukces „Opowieści podręcznej”, „Castle Rock” czy „Wyniosłych wież” pokazuje, że ta skromność może przynieść rewelacyjne skutki – i to nie tylko artystyczne, bo jak poinformował niedawno Randy Freer, CEO Hulu, ubiegły rok firma zakończyła z kolejnym wzrostem liczby subskrybentów - serwis ma ich już 23 miliony.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie