David Chase zdradza szczegóły dotyczące prequelu „Rodziny Soprano”
Fot: kadr z serialu

David Chase zdradza szczegóły dotyczące prequelu „Rodziny Soprano”

Jutro mija 20 lat od premiery pierwszego odcinka kultowego serialu.
09.01.2019

10 stycznia 1999 roku został wyemitowany pilotażowy odcinek serialu, uznawanego za jeden z najważniejszych w historii telewizji – „Rodziny Soprano”. Z tej okazji David Chase, twórca serii, podzielił się z „Deadline’em” szczegółami dotyczącymi „The Many Saints of Newark” – zapowiedzianego w ubiegłym roku prequelu, o którym wiedzieliśmy do tej pory niewiele.

Czytaj też: Nadchodzi filmowa wersja "Breaking Bad"

Młody Tony Soprano na dużym ekranie 

Akcja filmu będzie rozgrywać się w czasie zamieszek między Afroamerykanami a społecznością włoskich imigrantów w New Jersey w latach 60. Jednym z głównych bohaterów będzie Dickie Molstisanti, ojciec serialowego Christophera (Michael Imperioli). Jego rolę zagra Alessandro Nivola. Inni bohaterowie serialu, których zobaczyć będziemy mogli również w filmie, to m.in. rodzice Tony’ego Soprano oraz wuj Junior. Chase zdradził też po raz pierwszy, że w filmie będziemy mogli zobaczyć także młodego Tony’ego, i przyjrzeć się czasom, o których z rozrzewnieniem opowiadał w pierwszych odcinkach serialu. Nie wiadomo jednak, kto wcieli się w rolę bohatera odgrywanego wcześniej przez zmarłego w 2013 roku Jamesa Gandolfiniego. 

Święto serialu 

Okrągłej rocznicy towarzyszą liczne wydarzenia, takie jak startujący dziś w Nowym Jorku The Sopranos Film Festival. W jego programie, oprócz spotkań z twórcami, psychologami i ekspertami, a także emisji niektórych odcinków "Rodziny Soprano", znalazło się miejsce dla filmów, które wywarły wpływ na serial - jak "Powiększenie" Antonioniego, "Matnia" Polańskiego czy "Chłopcy z ferajny" Scorsese. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie