Wszystko, co wiemy o nadchodzącej płycie Sokoła
Fot: AKPA

Wszystko, co wiemy o nadchodzącej płycie Sokoła

Raper ujawnił już kilka szczegółów, które jeszcze mocniej zaostrzyły apetyt na debiutancką płytę solową.
10.01.2019

W rozmowie z „Esquire’em” Wojtek Sokół przyznał, że jego solowy debiut ukazuje się dopiero teraz m. in dlatego, że warszawski raper lubi pracować zespołowo. Mylił się jednak ten, kto tym razem spodziewał się odejścia od tego modelu – na nowej płycie Sokół będzie dominował, ale album nie powstałby bez wsparcia muzyków, których nazwiska stopniowo poznajemy przy okazji odsłaniania kolejnych punktów tracklisty. I choć nie znamy jeszcze tytułów wszystkich piosenek i płyty, gości ani nawet okładki, to zestaw współpracowników już teraz robi wrażenie.

Czytaj też: Niewiele rzeczy wiem na pewno - rozmowa z Pawłem Sołtysem (Pablopavo) 

Delikatność i psychodeliczny ciężar

My chyba najbardziej czekamy na „Pomyłkę” i „I tak, i nie”. Pierwszy utwór, nagrany we „współpracy” z Andrzejem Zauchą, wyprodukował autor jednej z najciekawszych polskich płyt ubiegłego roku, Pejzaż – czyli Bartek Kruczyński (rozmawialiśmy z nim w 2017 roku). „I tak i nie” to z kolei efekt spotkania z Hewrą, jednym z najciekawszych kolektywów w polskim rapie, który do tej pory nie miał szansy zaistnieć w głównym nurcie. Możemy w ciemno obstawiać, że oba utwory będą biegunowo odmienne. Kruczyński przyzwyczaił nas do delikatnych, misternie utkanych podkładów cytujących klasykę polskiego popu, a Hewra – do psychodelicznego ciężaru i językowych eksperymentów. Ale może być też zupełnie inaczej – w końcu to płyta Sokoła, więc można spodziewać się niespodziewanego.

Długa lista płac

Na płycie znajdzie się też „Napad na bankiet” z Taco Hemingwayem i duetem Pro8l3m, i choć do premiery został jeszcze ponad miesiąc (album ukaże się 15 lutego), to licznik na Youtube już zaczął zliczać miliony wyświetleń tego utworu. Zestaw gości uzupełniają (jak na razie) Mateusz Krautwurst (gwiazda „The Voice of Poland”), Marcin Pyszora z metalowego Faust Again, Lena Osińska (wokalistka zespołu Sonar) i Igo, wokalisty współpracującego z Bass Astralem. Poniżej znajdziecie 13 ujawnionych dotychczas tytułów.

"I tak, i nie" feat. Hewra, prod. ₪

"Pomyłka" feat. Andrzej Zaucha, prod. Pejzaż, cuty DJ Kebs

"Napad na bankiet" feat. PRO8L3M i Taco Hemingway, prod. Steez83

"Koniec gatunku" feat. Lena Osińska, prod. WOWO

"Sprytny Eskimos" feat. Igo, prod. Magiera

"Hybryda" prod. WOWO, cuty Steez83

"Pluszowy" prod. Lutosław Granat

"Lepiej jak jest lepiej" feat. Mateusz Krautwurst, prod. Magiera

"Z tobą" prod. DJ B

"Skażony" prod. Emowski

"Za ręce" prod. Duit

"MC Hasselblad" prod. Dryskull

"Nie da na da" feat. Marcin Pyszora, prod. Broke Boys

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOLEJNOŚĆ PRZYPADKOWA TRACKLISTĘ WRZUCAM PARTIAMI ZAMÓW PREORDER W WERSJI DELUXE LINK W BIO www.prosto.pl/wojteksokol #WojtekSokol #Sokół #Prosto #ProstoLabel #ZipSklad

Post udostępniony przez Wojtek Sokół (@wojteksokol)

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie