James Blake wydaje czwarty album. Wśród gości m.in Travis Scott,  Rosalía i Andre 3000
Fot: Amanda Charchian

James Blake wydaje czwarty album. Wśród gości m.in Travis Scott, Rosalía i Andre 3000

Zapowiada się pierwsza znakomita premiera tego roku!
11.01.2019

30-letni James Blake jest jednym z najciekawszych muzyków, producentów i songwriterów naszych czasów. W ciągu ostatnich kilku lat artysta współpracował z takimi gwiazdami jak Kendrick Lamar, Beyoncé, Jay Z, Mount Kimbie, Bon Iver, Chance The Rapper czy Frank Ocean.  Największy problem? Chyba żadna z trzech płyt, mimo wybitnych momentów, nie spełniała w 100% oczekiwań pokładanych w wokaliście (i rozbudzonych świetnymi EP-kami).  Album „Assume Form”, który ukaże się 18 stycznia, ma szansę to zmienić.

Czytaj też: Andre 3000 opowiada "Esquire'owi" o hardkorowym weganiźmie, seksie i nudzie 

Rap, gospel i flamenco

Jak czytamy w informacji prasowej na temat albumu, „Assume Form to zapis niezwykle produktywnego okresu w kreatywnym i osobistym rozwoju Blake’a. Artysta szczerze opowiada o zdrowiu psychicznym, współczesnych wzorcach męskości oraz poszukiwaniu spokoju.” Na płycie usłyszymy gości z różnych muzycznych światów. Intensywna współpraca z raperami zaowocowała zaproszeniem Travisa Scotta, Andre 3000 oraz producenta, Metro Boomina. Na „Assume Form” usłyszymy też  Rosalíę, która w ubiegłym roku zachwyciła krytykę swoją autorską wizją flamenco popu, i Mosesa Sumneya, autora uduchowionych pieśni zacierających granicę między r’n’b, folkiem, elektroniką i gospel.

„Assume Form” – tracklista

Znamy też pełną listę piosenek, które znajdą się na „Assume Form”. Niestety, nie znajdziemy na niej singla „If The Car Beside You Moves Ahead” – jednej z naszych ulubionych piosenek ubiegłego roku. Jeśli materiał przynajmniej częściowo będzie dorównywał poziomem tamtej kompozycji, o jakość efektu finalnego nie musimy się obawiać.

1. Assume Form
2. Mile High (Ft. Travis Scott & Metro Boomin)
3. Tell Them (Ft. Moses Sumney & Metro Boomin)
4. Into The Red
5. Barefoot In The Park (Ft. Rosalía)
6. Can’t Believe The Way We Flow
7. Are You In Love?
8. Where’s The Catch? (Ft. André 3000)
9. I’ll Come Too
10. Power On
11. Don’t Miss It
12. Lullaby For My Insomniac

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie