„Africa” na pustyni. Ta instalacja  ma grać utwór Toto przez miliony lat
Vimeo

„Africa” na pustyni. Ta instalacja ma grać utwór Toto przez miliony lat

Fani utworu muszą uzbroić się w cierpliwość , bo niełatwo im będzie odnaleźć tego świętego Graala.
15.01.2019

Utwór „Africa”, opublikowany przez zespół Toto w 1982 roku, to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych singli lat 80. Charakterystyczny refren znany jest pod każdą szerokością geograficzną, a w ostatnich latach utwór kilkukrotnie zyskiwał nowe życie, m.in. dzięki wersji Weezera i innym coverom, wątkom na Reddicie czy youtube’owym przeróbkom. Teraz, dzięki nowemu, ekscentrycznemu dziełu sztuki utwór jeszcze bardziej zasługuje na miano ponadczasowego.

Jajko pobiło wszystkie rekordy Instagrama 

Toto na najstarszej pustyni świata

To zasługa Maxa Siedentopfa, artysty z Namibii, który przygotował instalację „Toto Forever”. Składa się na nią sześć głośników i odtwarzacz mp3 z jednym utworem, a wszystko zasilane jest energią słoneczną. Na uznawanej za najstarszą na Ziemi pustyni Namib, gdzie Siedentopf umieścił dzieło, na brak słońca nie można narzekać – to jeden z najbardziej suchych obszarów świata, a deszcz pada tam tylko raz na kilka lat. Znaczenie lokalizacji podkreśla sam artysta, który marzy o tym, by „Africa” grała tu przez miliony lat.

Skarb dla lojalnych

Jeśli należycie do fanatyków utworu i już planujecie wizytę w tym specyficznym sanktuarium, musicie uzbroić się w cierpliwość. Mapa z obszarem, na którym ma znajdować się „Toto Forever”, jest delikatnie mówiąc niezbyt precyzyjna. „Ta instalacja to rodzaj skarbu, który tylko najbardziej lojalni fani Toto będą w stanie odnaleźć” – powiedział w rozmowie z NPR.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie