„High Life”: znakomicie obsadzony film Claire Denis w przyszłym tygodniu trafi do kin
Mat. prasowe

„High Life”: znakomicie obsadzony film Claire Denis w przyszłym tygodniu trafi do kin

Robert Pattinson śpiewa, Andre 3000 znowu próbuje sił w aktorstwie, a towarzyszy im Agata Buzek, która zachwyciła reżyserkę swoimi rolami u Krzysztofa Warlikowskiego. Zobaczcie pierwszy polski zwiastun produkcji.
04.03.2019

Claire Denis idzie w ślady Felixa van Groeningena i debiutuje pierwszym filmem anglojęzycznym. Uznana reżyserka zdobyła sławę jako autorka „Pięknej pracy”, „Czekolady” i „Nie mogę zasnąć” – filmów oryginalnych, wizualnie wysmakowanych i wyrazistych, ale pozbawionych wielkich nazwisk w obsadzie i spektakularnej promocji. Tym razem będzie inaczej – w „High Life” zobaczymy prawdziwą aktorską mieszankę wybuchową.

Pattinson znowu śpiewa 

W rolach głównych wystąpią Robert Pattinson i Juliette Binoche, którym towarzyszyć będą Andre 3000 z Outkast i Agata Buzek. Pattinson pojawi się też w filmie w innym charakterze – jego wokal usłyszymy w jednej z piosenek z soundtracku. To nie pierwszy raz, kiedy gwiazdor chwyta za mikrofon – wcześniej śpiewał m.in. w „Zmierzchu”, „How to Be” i „Damulce”, grał też na gitarze w piosence „Birds”, nagranej przez eksperymentalno-rapowy zespół Death Grips. Ciekawi nas też udział Andre Benjamina, który w kilka lat po niezłej roli w „All is By My Side” coraz śmielej poczyna sobie w świecie filmu – choć nie narzekalibyśmy, gdyby jako muzyk był aktywny bardziej niż Pattinson.

Czytaj też: To co wiem - Andre 3000 

Samotni w kosmosie 

„High Life” opowie o grupie kryminalistów wysłanych w misję kosmiczną. Jeden z nich, Monte (Pattinson), zostaje wbrew swojej woli wykorzystany do inseminacji Boyse, granej przez Mię Goth, którą rodzi mu córkę – Willow. Między ojcem i córką, którzy ostatecznie zostają jedynymi osobami na pokładzie statku, zaczyna rodzić się uczucie. 
Zobaczcie polski zwiastun filmu, który do polskich kin trafi już w przyszłym tygodniu - 15 marca: 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie