Terry Gilliam i Taika Waititi pracują nad wspólnym serialem
Fot: Starstock

Terry Gilliam i Taika Waititi pracują nad wspólnym serialem

Twórca „Thor: Ragnarok” nakręci pilot serialu Apple’a, opartego na słynnych „Bandytach czasu” z 1981 roku.
12.03.2019

Ubiegłoroczny „Człowiek, który zabił Don Kichote’a” okazał się pięknym zwieńczeniem wieloletniej batalii Terry’ego Gilliama o prawo do zrobienia filmu bezkompromisowego, autorskiego i dalekiego od współczesnych komercyjnych wzorców. Rozbudził też apetyty na kolejne projekty legendarnego reżysera. Jednym z nich będzie przygotowany dla Apple remake „Bandytów czasu” w wersji serialowej. Wczoraj potwierdzono, że współpracy z produkującym całość Gilliamem podjął się Taika Waititi – znany m.in. z „Thor: Ragnarok” i „Dzikich łowów”.

Zajrzyj do naszego ubiegłorocznego wywiadu z Terrym Gilliamem

Odpowiedź Apple’a na „Stranger Things”

Obaj twórcy zasłynęli kreatywnym poszerzaniem wzorców kina gatunkowego, dlatego serial zapowiada się niczym ekscentryczna odpowiedź na sukces „Stranger Things”.  Przypomnijmy, że „Bandyci czasu”, pierwsza część „trylogii imaginacji” (uzupełnianej przez „Brazil” i „Przygody Barona Munchausena”), to opowieść o 8-letnim Kevinie, który z grupą sześciu karłów wyrusza w fascynującą podróż w czasie, spotykając na swojej drodze m.in. Napoleona i Robin Hooda . Wygląda więc na to, że planujący swoją streamingową ekspansję Apple bacznie przygląda się sukcesom konkurencji – hołdy dla kina lat 80. to sprawdzony przepis na zainteresowanie millenialsów.

Aktywny Waititi 

„Bandyci czasu” to nie jedyny projekt telewizyjny, w który zaangażował się zapracowany Waititi. Już 27 marca premierę będzie miał przygotowany przez niego serial na podstawie wcześniejszej fabuły „Co robimy w ukryciu” (trailer możecie zobaczyć poniżej). Nowozelandczyk wyreżyseruje też część odcinków "The Mandalorian" - osadzonego w świecie "Gwiezdnych wojen" serialu dla nowej platformy streamingowej Disneya. W rzeczywistości nadchodzących wojen streamingowych zakaz konkurencji jak widać nie obowiązuje - prawdopodobnie z korzyścią dla widza. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie