Nowy kontrakt Mike’a Judge’a. Jakie seriale dla HBO przygotuje twórca „Beavisa i Butt-heada”?
Fot: Starstock

Nowy kontrakt Mike’a Judge’a. Jakie seriale dla HBO przygotuje twórca „Beavisa i Butt-heada”?

Po świetnej animacji "Tales from the Tour Bus" i sukcesie "Doliny Krzemowej" pora na dwie komedie, nawiązujące nieco - przynajmniej w zarysie - do głośnej "Idiokracji" z 2006 roku.
12.03.2019

Jeśli jeszcze nie znacie znakomitego serialu animowanego „Mike Judge Presents: Tales from the Tour Bus”, być może nasz artykuł sprzed kilku miesięcy przekona was do nadrobienia zaległości. Jeśli seans macie już za sobą, mamy dla was dobre wiadomości – w najbliższych latach możemy spodziewać się kolejnych produkcji spod ręki Judge’a, który już lata temu – za sprawą m.in. „Beavisa i Butt-heada” czy serialu „Bobby kontra wapniaki” – znalazł się w telewizyjnej pierwszej lidze.

Matt Groening: najlepsza praca na świecie 

Komedie idiokratyczne 

Wg informacji serwsu Deadline Judge podpisał właśnie dwuletni kontrakt z HBO, dla której ma przygotować kolejne seriale (wcześniej, oprócz „Tales from the Tour Bus”, był twórcą głośnej „Doliny Krzemowej”). Pierwszy z nich, „Qualityland”, to telewizyjna adaptacja powieści Marca-Uwe Klinga o tym samym tytule, rozgrywającej się w niedalekiej przyszłości i opowiadającej o nasyconym społeczeństwie konsumpcyjnym (i walce z uniformizacją).

Kolejna komedia to napisana we współpracy z Ethanem Coenem „A5” - opowieść o naukowcu, który odkrywa "gen odpowiedzialny za bycie dupkiem". Zarówno "Qualityland", jak i "A5" wydają się mocno nawiązywać do "Idiokracji", głośnego filmu Judge'a z 2006 roku, który - podobnie jak "Rok 1984" George'a Orwella - po triumfie Donalda Trumpa w USA zaczął być przywoływany jako wizjonerska diagnoza społeczna. 

Czytaj też: Jest to Gucci, czyli Melania Trump wita polską parę prezydencką 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie