Ruszają prace nad serialową adaptacją "Króla" Szczepana Twardocha
Fot: Zuza Krajewska

Ruszają prace nad serialową adaptacją "Króla" Szczepana Twardocha

Prace nad telewizyjną wersją głośnej powieści ruszają w tym miesiącu. Na premierę poczekamy prawdopodobnie do przyszłego roku.
04.04.2019

W kwietniu ruszają pracę nad długo oczekiwaną adaptacją „Króla” Szczepana Twardocha, przygotowaną dla Canal +. Znamy już odtwórców głównych ról – Jakuba Szapirę zagra Michał Żurawski („Kruk. Szepty słychać po zmroku”), a Mosze Bernsztajna – Kacper Olszewski („Sobibór”). Nazwiska części zespołu pracującego nad „Królem” zdradził też sam Twardoch na Facebooku. W informacji czytamy m.in. o autorach współodpowiedzialnych za scenariusz (Łukasz M.Maciejewski i Dana Łukasińska) i reżyserię (znany m.in z „Ostatniej rodziny” Jan P. Matuszyński).

"Jestem słaby w zmyślaniu" - rozmowa ze Szczepanem Twardochem 

Niezrealizowany plan 

„Król” może okazać się kolejną intrygującą adaptacją głośnej polskiej powieści po (ciepło przyjętym przez publiczność i krytykę) „Ślepnąć od świateł”. Jednak jak wspomina w swoim poście Twardoch, ponad dekadę temu o mało nie doszło do przygotowaniu serialu o spowiedniku, nad którym miała pracować cała drużyna świetnych prozaików – obok autora „Królestwa” w projekcie mieli wziąć udział Łukasz Orbitowski i Wit Szostak - a także reżyserka Małgorzata Szumowska. Z perspektywy czasu chyba jeszcze bardziej żałujemy, że realizacja nigdy nie doszła do skutku.

To była długa droga. Wczoraj, na planie, sfotografowałem dłonie Michała Żurawskiego i przypomniałem sobie, jak wiele...

Opublikowany przez Szczepan Twardoch Środa, 3 kwietnia 2019

 

Ofensywa Canal + 

„Król” to nie jedyny interesujący serial przygotowany dla Canal +, na który warto czekać w przyszłych miesiącach. Jeszcze w 2019 roku zobaczymy „Zasadę przyjemności”, a Juliusz Machulski pracuje nad komedią kryminalną, wzorowaną m.in. na serialu „Fargo”, zatytułowaną „Mały Zgon”. Serial na podstawie powieści Szczepana Twardocha prawdopodobnie trafi na ekrany już po premierze obu tych produkcji, w 2020 roku.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie