Połączenie „Taksówkarza” i „Króla komedii”? Zobacz Joaquina Phoenixa w zapowiedzi „Jokera”

Połączenie „Taksówkarza” i „Króla komedii”? Zobacz Joaquina Phoenixa w zapowiedzi „Jokera”

Czy rola Phoenixa dorówna słynnej kreacji Heatha Ledgera? Jedno jest pewne – bardziej niż blockbusterowych tricków możemy spodziewać się mocnego kina psychologicznego.
04.04.2019

Do sieci trafił nowy trailer, zapowiadający jeden z najciekawszych superbohaterskich filmów najbliższych miesięcy. „Joker” w reżyserii Todda Phillipsa (znanego m.in. z pracy nad „Kac Vegas”) od początku zapowiadany jest jako alternatywa dla spektakularnych, lekkostrawnych hitów.  To pierwszy film poświęcony postaci z DC Comics, który nie zostanie włączony do jej „uniwersum”, a twórcy dysponują skromnym jak na tego typu produkcje, 55-milionowym budżetem. I chyba właśnie dzięki temu zapowiada się świetnie – tylko zerknijcie na zapowiedź:

Studium charakteru

Wśród komentarzy na temat trailera nie brakuje skojarzeń z filmami Martina Scorsese z Robertem De Niro w roli głównej. Sam De Niro pojawi się również w filmie Phillipsa i nie odżegnuje się od tych porównań – jak sam przyznaje, rola Murraya Franklina ma być hołdem dla „Króla komedii” z 1982 roku. Widzowie z kolei dopatrzyli się wpływu „Taksówkarza”. Ale najważniejsza dla filmu będzie rola tytułowa – już po kilku ujęciach widać, że Joaquin Phoenix jest daleki od efekciarstwa i że w pełni zasłużył, by wskoczyć na miejsce przymierzanego do tej roli Leonardo DiCaprio. Premierę "Jokera" zaplanowano na 4 października. 

Czytaj też: Leonardo DiCaprio wyprodukuje aktorską wersję "Akiry" 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie