Nadchodzi telewizyjny debiut Damiena Chazelle’a. Poznaj szczegóły dotyczące serialu „Eddy”
Fot: Starstock

Nadchodzi telewizyjny debiut Damiena Chazelle’a. Poznaj szczegóły dotyczące serialu „Eddy”

Serial twórcy „Pierwszego człowieka” to dramat muzyczny, który może kojarzyć się z wcześniejszymi dokonaniami Chazelle’a – „Whiplash” i „La Land”.
05.04.2019

Na początku roku Christopher Nolan nazwał Damiena Chazelle’a jednym z najbardziej ekscytujących i utalentowanych współczesnych reżyserów. Pochwały od twórcy „Dunkierki” nie były przypadkowe – zaledwie trzy filmy wystarczyły Chazelle’owi, by dostać się do filmowej ekstraklasy, a każdy kolejny wzbudza duże zainteresowanie krytyków i publiczności. Nie inaczej jest w przypadku telewizyjnego debiutu, który autor „Pierwszego człowieka” przygotowuje dla Netflixa.

Przeczytaj też rozmowę "Esquire'a" z Tomem Hardy'm 

Andre Holland dołącza do obsady

"Eddy" będzie dramatem muzycznym, osadzonym w wielokulturowej rzeczywistości współczesnego Paryża. Jego akcja toczyć się będzie wokół jednego z paryskich klubów. To opowieść o jego właścicielu, członkach grającego tam na stałe zespołu i otaczającym ich, tętniącym życiem mieście. W roli Elliota Udo - dawniej wschodzącej gwiazdy nowojorskiej sceny muzycznej, a obecnie współwłaściciela klubu – zobaczymy Andre Hollanda, którego mogliśmy oglądać niedawno m.in. w „High Flying Bird” Stevena Soderbergha i oscarowym „Moonlight” (który w kuriozalnych okolicznościach wyrwał nagrodę… „La La Land” Chazelle’a). 

Chazelle stawia na seriale

Wśród nazwisk producentów wykonawczych obok samego Chazelle’a znajdziemy m.in. Jacka Thorne’a, który napisze scenariusz  sześciu odcinków „Eddy”, a także Glena Ballarda, znanego m.in. z piosenek napisanych na bestsellerowe „Jagged Little Pill” Alanis Morissette czy współpracy z takimi artystami, jak Michael Jackson, Paula Abdul czy Ringo Starr. Ballard będzie odpowiedzialny za skomponowanie piosenek wykonywanych przez serialowy zespół.

Przypomnijmy, że to nie jedyny serial, nad którym pracuje Chazelle. Kolejną będzie niezatytułowana jeszcze produkcja, przygotowana dla Apple +.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie