Joanna Kulig zagra w serialu Damiena Chazelle’a
Fot: AKPA

Joanna Kulig zagra w serialu Damiena Chazelle’a

Jeśli podbijać Zachód - to tylko z najlepszymi.
09.04.2019

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o pierwszym telewizyjnym projekcie Damiena Chazelle’a. Wcześniej, w piątym numerze „Esquire’a” z ubiegłego roku pisaliśmy o karierze 34-latka, że „wydaje się przeciwieństwem mozolnej i bolesnej wspinaczki po szczeblach kariery, którą jako twórca zafundował Andrew Neimanowi, bohaterowi swojego głośnego filmu Whiplash”. Mimo młodego wieku Amerykanin należy do najciekawszych twórców w Hollywood, dlatego informacja, że do obsady „Eddy”, serialu Chazelle’a przygotowanego do Netfliksa, dołącza Joanna Kulig, jest równie ekscytująca, co ubiegłoroczne plotki o możliwości zatrudnienia Tomasza Kota w nowym „Bondzie”.

 "Mój sen się spełnił" - mówi "Esquire'owi" Tomasz Kot. Przeczytaj nasz wywiad z aktorem

Bohaterka dryfująca

Bohaterka, w którą wcieli się laureatka naszej nagrody dla „Kobiety, którą kochamy”, to wokalistka o niezwykłym głosie, borykająca się z problemem alkoholowym. Gdy śpiewa znajduje się w centrum uwagi, a oczy wszystkich są zwrócone na nią. Poza sceną czuje się zagubiona, niepewna kierunku, w którym zmierza jej życie. Wkrótce dołącza do zespołu Elliota, któremu od czasu do czasu partneruje, mimo, że do tej pory opierała się podjęciu tej decyzji.

„Eddy” i „Hanna”

To nie jedyny nadchodzący serial z udziałem Kulig, która została niedawno wyróżniona Orłami i Europejską Nagrodą Filmową za główną rolę w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna. Oprócz „Eddy” zobaczymy ją w realizowanej dla Amazon Prime produkcji „Hanna” – telewizyjnej wersji filmu Joe’ego Wrighta z 2011 roku. Poniżej możecie obejrzeć jej zapowiedź:

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie