Coachella na żywo. Na Youtube możesz obejrzeć ponad 50 koncertów bez wychodzenia z domu
Fot: Starstock

Coachella na żywo. Na Youtube możesz obejrzeć ponad 50 koncertów bez wychodzenia z domu

Jeden z najważniejszych muzycznych festiwali świata odbędzie się już w ten weekend.
10.04.2019

Ubiegłoroczny występ Beyonce na Coachelli doczekał się filmu dokumentalnego o kulisach koncertu („Homecoming” pojawi się w Netfliksie 17 kwietnia). Na tegorocznej edycji festiwalu zostanie zaprezentowany film duetu Hiro Murai/ Donald Glover, a Kanye West po raz pierwszy przed tak dużą publicznością zaprezentuje swoje „Sunday Service” – jak sam nazywa swoje tajemnicze występy - msze, w których udział biorą m.in zaprzyjaźnieni celebryci czy chór gospel (ich uczestnicy zobowiązani są do podpisania klauzuli poufności). To tylko kilka przykładów pokazujących, jakie znaczenie dla amerykańskiej popkultury ma powołana do życia 20 lat temu Coachella.  

Czytaj też: Burning Man - doroczne święto najbardziej twórczych ludzi świata

Coachella na YouTube 

Podobnie jak w przypadku rozpoczynającej się 30 maja Primavery, ciężko wyobrazić sobie, by ktoś nudził się na festiwalu – wystarczy w ciemno wycelować palcem w plakat ze składem wykonawców, by trafić na coś dla siebie. Bad Bunny, portorykańska gwiazda latino trapu, kończący pracę nad nową płytą Kevin Parker z Tame Impala czy wybitny eksperymentator Yves Tumor to tylko czubek naszej redakcyjnej listy artystów, których chcielibyśmy zobaczyć. A dzięki oficjalnej transmisji, przygotowanej przez festiwal we współpracy z YouTube’em, nie będziemy musieli wybierać się na pustynię Indio.

Limited amount of Weekend 2 passes on sale Friday, 4/5 at 3pm PT

Opublikowany przez Coachella Środa, 3 kwietnia 2019

58 koncertów na żywo 

Oficjalna transmisja na żywo dostępna będzie na kanale festiwalu. Internauci będą mogli oglądać transmisje z koncertów 3 artystów w tym samym czasie. Program rozpoczyna się w piątek (12 kwietnia) o godzinie 16:00 czasu miejscowego (czyli o 1.00 w nocy czasu środkowoeuropejskiego) i potrwa do końca weekendu, a wśród potwierdzonych artystów, których posłuchamy na żywo znajdziemy m.in Arianę Grande, Billie Eilish, Little Simz, Charlotte Gainsbourg, The 1975 i Janelle Monae. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie