Kolejny polski serial, na który warto czekać. Łukasz Palkowski wyreżyseruje „Żmijowisko”
Łukasz Falkowski na premierze filmu "Najlepszy"/ AKPA

Kolejny polski serial, na który warto czekać. Łukasz Palkowski wyreżyseruje „Żmijowisko”

Produkcja Canal + będzie bazowała na powieści Wojciecha Chmielarza pod tym samym tytułem.
11.04.2019

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o starcie prac nad telewizyjną adaptacją „Króla” Szczepana Twardocha i kilku innych serialach, które w najbliższym czasie pojawią się w ofercie Canal +. Dziś wiemy, że to nie koniec atrakcji, przygotowywanych przez stację – czeka nas bowiem kolejny serial, stworzony we współpracy świetnego, młodego reżysera (Łukasz Palkowski), popularnego prozaika (Wojciech Chmielarz) i zespołu wyrazistych aktorów (na czele z Pawłem Domagałą).

Łukasz Palkowski: "Mogę iść dalej" 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez CANAL+ Polska (@canalpluspolska)

 

Twórca „Bogów” bierze się za thriller

„Żmijowisko”, bazujące na wydanym w ubiegłym roku thrillerze Chmielarza o tym samym tytule, opowie historię Arka (Domagała), poszukującego córki, która rok wcześniej zaginęła w czasie wspólnych wakacji. Przeplatające się perspektywy czasowe i sprawność Chmielarza w szkicowaniu złożonych psychologicznie bohaterów sprawiają, że książka wydaje się świetnym materiałem na serial. A że za reżyserię zabiera się twórca „Bogów” i „Najlepszego”, który w Polsce osiągnął już wszystko – nie sposób nie oczekiwać przeboju.

Telewizyjny wyjadacz

Palkowski nie jest nowicjuszem, jeśli chodzi o pracę nad serialami – przeciwnie, doświadczenia na tym polu mogliby mu pozazdrościć nawet najbardziej rozchwytywani twórcy w Hollywood. Tylko w ubiegłym roku wyreżyserował „Chyłkę – Zaginięcie”, adaptację książki innego popularnego autora kryminałów, Remigiusza Mroza, oraz „Pułapkę”. Na swoim koncie ma też głośnego „Belfra” oraz pracę nad „Nie rób scen”, „Strażakami” czy „Wiadomościami z drugiej ręki”.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie