Danny Boyle i Irvine Welsh wyprodukują film o kultowej wytwórni
Kadr z "Yesterday" Danny'ego Boyle'a/ Youtube

Danny Boyle i Irvine Welsh wyprodukują film o kultowej wytwórni

Czy może być coś bardziej „90sowego”, niż twórcy „Trainspotting” angażujący się w film o labelu, w którym zaczynały takie zespoły, jak Oasis, My Bloody Valentine czy Primal Scream?
17.04.2019

Reżyser Danny Boyle, pisarz Irvine Welsh i aktor Ewen Bremner, znany m.in. z roli Spuda w „Trainspotting”, ponownie łączą siły. Twórcy będą odpowiadać za produkcję filmu, który opowie historię wytwórni Creation Records, stojącej za sukcesami wielu zespołów będących muzycznymi ikonami lat 90. W jej katalogu znajdziemy dokonania britpopowców (Oasis), shoegaze’owców (My Bloody Valentine, Slowdive) oraz reprezentantów „madchesteru” (Primal Scream).

To co wiem: Irvine Welsh 

Starzy znajomi 

Film „Creation Stories” będzie opierał się na wspomnieniach szefa wytwórni, Alana McGee, zebranych w 2013 roku w książce „The Creation Records Story: Riots, Raves, and Running a Label”. Za reżyserię będzie odpowiadał Nick Moran, znany m.in. z roli w „Porachunkach” Guya Ritchiego z 1998, a scenariusz napiszą wspólnie Welsh i Dean Cavanagh. W rolę charyzmatycznego wydawcy wcieli się Bremner, a w pozostałych rolach zobaczymy m.in Ruperta Everetta, Suki Waterhouse i Jasona Fleminga.

Jedyny człowiek, który znał piosenki Beatlesów 

Po zwolnieniu z pracy nad kolejnym "Bondem" Danny Boyle nie narzeka na brak zajęć. W ubiegłym roku zaprezentował świetny serial „Trust” , a już za kilka dni, podczas Tribeca Film Festival, będzie miał premierę najnowszy film reżysera, zatytułowany „Yesterday”. Muzyczna komedia opowie o mężczyźnie, który odkrywa, że jest jedyną osobą na świecie, która zna piosenki Beatlesów - i zaczyna robić dzięki nim karierę. Trailer produkcji możecie zobaczyć poniżej:

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie