Tomasz Organek zadebiutuje jako prozaik
Fot: AKPA

Tomasz Organek zadebiutuje jako prozaik

Powieść „Teoria opanowywania trwogi” ukaże się 15 maja.
18.04.2019

Tomasz Organek, bohater jednej z naszych okładek i ceniony muzyk, zadebiutuje wkrótce w nowej roli. Już za miesiąc nakładem wydawnictwa W.A.B ukaże się jego debiutancka powieść, „Teoria opanowywania trwogi”. Historia pogrążonego w marazmie, 39 –letniego Borysa, i jego zamieniającej się w kryminalną intrygę wyprawy z wielką, niespełnioną miłością – Anetą, to wg zapowiedzi wydawcy „przepełniona odwołaniami do literatury, filmu, muzyki i popkultury opowieść o rezygnacji, zagubieniu w kapitalistycznej rzeczywistości, rozpadzie więzów rodzinnych”.

Wywiad "Esquire'a". Tomasz Organek: "Nigdy nie zaczynam niczego od nowa" 

Imperatyw Organka

Skąd pomysł na zwrot w kierunku literatury? Sam Organek na swoim profilu napisał:

„Pisaniem na własny użytek zajmuję się od kilkunastu lat. Znacie moje piosenki, część z Was dotarła do wczesnych, sztubackich opowiadań; teraz czas odsłonić gardę i zaryzykować, przejść do wagi ciężkiej. Niezależnie od tego czy czeka mnie szybki knock out, czy uda mi się uniknąć porażki, nie przestanę tego robić. Nie chcę i nie mogę, bo to nie kaprys znudzonego sceną rockmana, kolejny, pokrętny sposób na promocję samego siebie czy chęć podążania za nowym, tym razem przynajmniej ambitnym, trendem. To coś zgoła innego. To silna, głęboka potrzeba, poważniej mówiąc: imperatyw”

Cały post możecie zobaczyć poniżej:

Drodzy, być może dotarła do Was wiadomość, że w swoim bisserwisserstwie targnąłem się na coś tak nieskromnego jak...

Opublikowany przez Organek Czwartek, 18 kwietnia 2019

Odpoczynek od muzyki?

Czy premiera książki oznacza, że częściej niż na wypełnionych salach koncertowych będziemy mogli spotkać Tomasza Organka na kameralnych wieczorach autorskich? Nic na to nie wskazuje – wydana w ubiegłym miesiącu reedycja „Czarnej Madonny” to tylko przedsmak przed nowymi nagraniami, nad którymi pracuje dowodzony przez niego zespół. Ich premiery możemy oczekiwać jeszcze w tym roku. Więcej o muzycznych planach artysty pisaliśmy tu.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie