FKA twigs wraca po dłuższej przerwie. Posłuchaj jej nowego singla
Fot: Starstock

FKA twigs wraca po dłuższej przerwie. Posłuchaj jej nowego singla

Na nowe utwory fani Brytyjki musieli czekać aż 5 lat.
25.04.2019

Poprzedzony dwiema świetnymi epkami i wydany w 2014 roku debiutancki album FKA twigs, zatytułowany po prostu „LP1”, prezentował nową gwiazdę w pełnej krasie. Płyta Brytyjki sprawnie łączyła gatunki, sięgając po brzmienia charakterystyczne dla awangardowej elektroniki, klasycznego trip-hopu i progresywnego r’n’b, a sama wokalistka stała się bohaterką prasy również z powodów pozamuzycznych (i związków z Robertem Pattinsonem i Shią LaBeoufem). Na kolejne kroki w karierze muzycznej musieliśmy jednak czekać aż 5 lat.

Czytaj też: Willem Defoe i pakt z diabłem 

Pierwszy singiel

Teraz artystka zapowiada następcę ciepło przyjętego debiutu. Choć tytuł i data premiery albumu nie jest jeszcze znana, FKA twigs opublikowała właśnie pierwszy singiel promujący wydawnictwo. Za jego produkcję odpowiada sama wokalistka, wspierana przez Jeffa Kleinmana i Michaela Uzowuru, mających na koncie współpracę m.in. z Frankiem Oceanem, Vincem Staplesem i Earlem Sweatshirtem. Utworu „Cellophane” możecie posłuchać poniżej:

Wizjoner od Björk

Jak zwykle w przypadku twigs, mającej na koncie klipy nagrane przez Nabila Elderkina (współpracownika Kanye Westa, Jamesa Blake’a czy Travisa Scotta) i Jessem Kandą (Arca, Björk), duże znaczenie w „Cellophane” pełni warstwa wizualna. Za reżyserię wideo odpowiada tym razem Andrew Thomas Huang, którego sama artystka nazwała w poście na Instagramie „wizjonerem”. Wcześniej, podobnie jak Kanda, Huang przygotował kilka spektakularnych klipów dla Björk. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie