Bryan Adams: antygwiazda

Bryan Adams: antygwiazda

Stroniący od celebryckiej wrzawy muzyk i fantastyczny fotograf w jednym zagra w czerwcu dwa koncerty w Polsce.
17.05.2019

Jak będąc muzykiem z pierwszej światowej ligi, zachować skromność i ogromny dystans do siebie? Mało tego - jak będąc tak rozchwytywanym, schować całkowicie swoje ego i stawać po drugiej stronie aparatu zamiast samemu pławić się w blasku fleszy? Bryan Adams jest muzykiem, który nigdy nie był zazdrosny o miejsce i czas na scenie. Jego siłą okazały się efektowne kolaboracje z najważniejszymi muzykami świata, takimi jak Bon Jovi, Elton John czy The Who..

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bryan Adams (@bryanadams)

 

Bardzo ważnym punktem jego kariery był występ z Tiną Turner w 1985 roku w Brimingham, który dodał mu rozpędu na europejskim rynku i był ważnym elementem promocji kultowego dzisiaj albumu  “Reckless”. Pochodzące z tego albumu hity, takie jak “Heaven” czy “Summer of ‘69”, to dziś uniwersalnie rozpoznawane, rockowe hymny. Mimo tych sukcesów Adams nie stał się celebrytą. Co korzystnie wpłynęło na atmosferę jego koncertów, o czym wiedzą choćby uczestnicy znakomitego, ubiegłorocznego występu na warszawskim Torwarze.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bryan Adams (@bryanadams)

Śpiewający fotograf

Kanadyjczyk jest jednym z bardzo nielicznych przykładów artystów, którzy osiągnęli międzynarodowy sukces w dwóch różnych artystycznych dziedzinach. Adams już jako wielka muzyczna gwiazda o ugruntowanej pozycji, zasłynął w latach 90-tych jako świetny fotograf. Jego zdjęcia ukazywały się w takich magazynach, jak “Harper’s Bazaar” czy “Esquire”. Najsłynniejszą częścią fotograficznego dorobku Adamsa stały się fotografie gwiazd, artystów i celebrytów. Wielu z nich wpuszczało go do swojego prywatnego świata lub odsłaniało swoje bardziej osobiste oblicze. Kanadyjski artysta potrafił sprawić, że gwiazdy (równie wielkie co on sam) czuły się przy nim niesamowicie swobodnie. Owocem tej zdolności są wyjątkowe zdjęcia takich ludzi, jak m.in.: Królowa Elżbieta II, Morrissey, Ben Kingsley, Amy Winehouse, Michael Jackson, Louise Bourgeois, Lindsay Lohan and Judi Dench.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bryan Adams (@bryanadams)

Powrót do Polski

Bryan Adams już w tym roku powróci do naszego kraju, żeby zagrać w nim dwa koncerty - 21 czerwca na Ergo Arenie w  Gdańsku i 22 czerwca w Hali Orbita we Wrocławiu. To świetna okazja, by stanąć oko w oko z ikoną współczesnego rocka i wysłuchać na żywo takich przebojów, jak „(Everything I Do) I Do it for You” czy „Shine A Light”. Bilety do kupienia na eventim.pl i w wybranych salonach Empik.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie