5 najlepszych utworów Bryana Adamsa

5 najlepszych utworów Bryana Adamsa

Już w tym miesiącu artysta zagra dwa koncerty w Polsce. Na jakie utwory czekamy najbardziej?
03.06.2019

Bryan Adams jest jednym z tych artystów, którzy podbił listy przebojów na całym świecie. Jego największe hity stały się klasyką muzyki popularnej i skutecznie podbiły gusta kolejnych pokoleń słuchaczy. Z okazji dwóch koncertów, które kanadyjski artysta zagra nad Wisłą już w tym miesiącu (21 czerwca, Ergo Arena Gdańsk/Sopot i 22 czerwca, Hala Orbita, Wrocław), wybieramy pięć najlepszych utworów artysty. 

1.Cut Like A Knife

Tytułowa piosenka z jego drugiej płyty, która stała się jednym z pierwszych świadectw autorskiego stylu kanadyjskiego muzyka. Powolny melodyjny riff, bardzo chwytliwa, ale surowa linia wokalna  i dopieszczone brzmienie - jest tu wszystko, za co pokochaliśmy Bryana Adamsa.

2.Heaven

Jedna z najpiękniejszych ballad w historii muzyki rockowej? Dźwięki wypełnione wspaniałymi, nostalgicznymi emocjami i tekst naznaczony wielką tęsknotą - “Oh thinkin' about all our younger years.” Kogo serce nie roztapia się przy samym zanuceniu tego cudownego utworu?

3.(Everything I Do) I Do It For You

Czy trzeba w tym przypadku coś dodawać? Największy przebój w całym dorobku Bryana i utwór który zna każdy fan światowego popu. Co ciekawe - napisanie go zajęło Kanadyjczykowi mniej niż godzinę. Piosenkarz, kiedy utwór był skończony, czuł, że będzie to coś wyjątkowego, ale nawet on nie spodziewał się, że natchnienie przyniosło mu piosenkę, która stanie się jednym z hymnów lat 90-tych.

4. C’Mon C’Mon C’Mon

Ukryta perła w dorobku kanadyjskiego twórcy! Brzmieniowo nieco eksperymentalny utwór, który muzycznie nie przypomina reszty twórczości Bryana Adamsa, ale prezentuje jego inną, równie atrakcyjną twarz. Zapoznanie się z nim to absolutna konieczność dla każdego kto zna tylko najsłynniejszą część dorobku artysty. 

5.Shine A Light

Pierwszy singiel z najnowszego krążka Adamsa. Powstał we współpracy z jedną z ważniejszych postaci współczesnego popu - Edem Sheeranem. Niesamowicie wpadająca w głowę melodia i lekkie akustyczne gitary są współczesnym przepisem na sukces, ale w ”Shine A Light” nadal słychać sznyt kanadyjskiego piosenkarza.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie